Розвал держави або перехід до директивному управлінню економікою

Розвал держави або перехід до директивному управлінню економікою

З огляду на те, що вчора було обрано новий склад парламенту, найголовнішою і невідкладним завданням, яке стоїть перед ним є стабілізація економіки і, перш за все, через стабілізацію курсу гривні. Цей основоположний момент для соціально-економічної і політичної стабільності країни повинен бути директивно закріплений постановою Верховної Ради України.

Я сподіваюся, всім зрозуміло, що в разі повного розвалу економіки в країні буде нова, але на цей раз, озброєна революція, яка вже захопить столицю, і торкнеться всіх регіонів України. Така ситуація може стати більш руйнівною і перетворитися в криваву трагедію. Ми не маємо права допустити цього.

Нова Верховна Рада, новий Кабінет міністрів і Національний банк повинні зробити все для непохитності гривні і, бажано, її повернення на колишній курс – 8-10 грн. за долар. Зниження курсу долара по відношенню до гривні дозволить знизити ціни та товари, перш за все вітчизняного виробництва, і, що особливо важливо, на продукти харчування. Зниження цін підвищить купівельну спроможність громадян, що апріорі буде стимулювати виробництво товарів національного походження. Примусове зниження курсу долара за рахунок директивних вказівок керівництва країни, знизить паніку на валютному ринку, і сприятиме реальному зменшенню попиту на долар у населення, що додатково стабілізує гривню.

Купівля валюти для товарів критичного імпорту також повинна проводитися за офіційним курсом, установленим Національним банком України (8-10 грн. За долар). За рахунок цього, не буде рости ціна на імпортні енергоносії і ліки (які не мають аналогів в країні), паралельно зменшитися собівартість продукції всіх вітчизняних виробників (за рахунок зниження ціни на енергоносії). Зниження собівартості наших товарів також додатково збільшить платоспроможну купівельну активність населення країни. Падіння цін на енергоносії, за рахунок віднесення їх до критичного імпорту, знизить собівартість товарів і підвищить конкурентоспроможність нашого виробництва, як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринку, тобто буде активно стимулювати вітчизняну економіку.

Для боротьби з тіньовим обігом долара і припинення наживи валютних спекулянтів, які завдають величезної шкоди бюджету держави, необхідно ввести систематичні валютні аукціони для товарів некритичного імпорту, де курс валюти не потрібно обмежувати штучним способом, а зробити його абсолютно вільним. Перші аукціони проводити з пропозицією продажу невеликих сум валюти, що сприятиме поступовому задоволенню ажіотажного попиту на долар. Постійне проведення валютних аукціонів також призведе до природного падіння курсу долара і євро.

Така система директивного державного регулювання валютного ринку поступально знизить обсяги некритичного імпорту, що позитивно позначиться на зовнішньоторговельному балансі України, і не призведе до погіршення рівня життя малозабезпечених громадян і середнього класу країни. У той же час, дані заходи будуть кардинально захищати вітчизняного виробника і сприяти його розвитку. При цьому ті імпортовані товари, ввезення яких буде значно скорочуватися, в результаті вжитих заходів, будуть заміщатися товарами відроджується національного виробника. Нижчі ціни на товари внутрішнього ринку, які прийдуть на зміну аналогічного імпорту, побічно підвищать купівельну спроможність населення і будуть стимулювати до придбання товарів національного виробника. Це додатково активізує бізнес всередині України і збільшить доходи державного бюджету.

Ось один з найважливіших механізмів прямого директивного державного регулювання економіки, в критичній соціально-економічній ситуації в країні. Хочу ще раз підкреслити, що описаний механізм повинен бути застосований в країні негайно, поки економіка України не впала в прірву!

Громадський діяч, академік
і Віце-президент Академії економічних наук України

А.В. Пешко

0 Понравилось?