Потрібно любити і шанувати українську мову

Потрібно любити і шанувати українську мову

Моя мати народилася на хуторі Гончарево, що поблизу Миргорода, станції Гоголево та близького серцю кожного українця такого містечка, як Диканька. Ці міста були яскраво і щиро оспівані у творах нашого улюбленого письменника Миколи Васильовича Гоголя. Моє дитинство з ранніх років пройшло в невеликій хаті-мазанці, де прожили все своє життя мої дідусь і бабуся, яких я любив і люблю по сьогоднішній день, хоча їх немає поруч зі мною вже більше трьох десятиліть.

Саме завдяки цій щирій і великій любові до своїх рідних, які були істинними українцями і, найголовніше, вони були людяними, доброзичливими, а головне, справжніми людьми з великої літери. Вони були хліборобами. Любов до рідної мови, до рідної землі і нашого українського народу зростала в мені, починаючи з дитинства.

Мій батько теж народився на хуторі Гаптари, що поблизу Овруча на Житомирщині, в сім’ї лікарів. Разом з прізвищем свого батька я отримав любов до рідного поліського краю. Мій батько навчив мене бути не тільки лікарем, але й, перш за все, бути справжньою людиною.

Українська мова для мене – це наша рідна земля, безкрайні родючі лани, на яких колоситься дозріваюче зерно, це ліси, в яких росте смачна суниця, чорниця, найсмачніші гриби, багато різної дичини і різної птиці. Завдяки моєму батькові , я став не тільки лікарем, але й завзятим мисливцем і рибалкою.

Отож, українська мова для мене це, передусім, найкращі спогади життя, пов’язані з прекрасною природою і прекрасними людьми, що живуть в країні, що зветься Україною.

Любов до своїх батьків, дідів і пращурів, любов до історії і традицій українського народу передається із покоління в покоління завдяки українській мові. Тому українська мова – це не просто засіб спілкування, це мова, яка передає емоції, відчуття, любов, життя, історію українського народу. Повага до українського народу і української нації починається з любові до української мови.

Але важливо не тільки щоб ми мали змогу розмовляти українською мовою , важливо, щоб кожен українець залишався справжньою людиною в будь-якій ситуації.

Українська мова вчить нас бути не тільки людяними, відвертими, доброзичливими, вона вчить нас поважати всіх інших людей різних націй, що проживають поруч з нами в нашій країні. Тому, ні в якому разі, не можна допускати, щоб розвиваючи українську мову ми притискали інші мови, на яких розмовляють наші співвітчизники, будь-то російська, чи єврейська, чи угорська, чи будь-яка інша мова.

Любіть, перш за все, свою країну, любіть свій народ і, безпосередньо, кожного громадянина України, захищайте їх, створюйте для них умови гідного життя, гідної старості, гідної освіти. І нехай українська мова допомагає Вам в кращому розумінні один одного і у створенні сприятливих умов для розвитку і процвітання української нації в цілому світі!

З повагою,
громадський діяч, Академік,
Віце-президент Академії Економічних наук України,
Член національної спілки журналістів України

А.В. Пешко

0 Понравилось?