У нас є ще шанс врятувати Україну і її економіку

У нас є ще шанс врятувати Україну і її економіку

Стабілізація економічної ситуації в Україні вимагає, безумовно, рішення ряду політичних питань: припинення будь-яких військових дій на південному сході країни і вирішення конфлікту виключно політичним шляхом. Наступним етапом є ряд економічних перетворень, які необхідно впроваджувати швидко і в повному обсязі. Це передбачає впровадження нової валютно-фінансової політики держави. А саме, введення поняття “критичний імпорт” (курс долара за критичним імпортом буде жорстко зафіксований на стабільному рівні 21 гривня за 1 долар), жорстке визначення переліку товарів, що відносяться до критичного імпорту, зокрема, обладнання для нафтогазової промисловості, обладнання по використанню альтернативних джерел енергії. На другому місці, медичні препарати, що не мають аналогів в українській фармації, необхідні для забезпечення життєво важливих функцій організму (інсуліни, препарати для гемодіалізу, препарати, необхідні для хіміотерапії онкохворих, сучасні і більш ефективні антибіотики і т.д.), необхідні товари для аграрного виробництва (гербіциди, інсектициди, фунгіциди та запасні частини до сільськогосподарської техніки) (не ввозити готову сільськогосподарську техніку, а сприяти таким чином будівництва в Україні спочатку “отверто чних “виробництв, а потім повноцінних заводів з виготовлення сільськогосподарської техніки).

Всі інші товари народного споживання, які не є критичними для життєзабезпечення людей та економіки (мається на увазі товари народного споживання: автомобілі, мобільні телефони, комп’ютери, одяг, продукти харчування) імпортного виробництва, повинні закуповуватися на аукціонах, що проводяться Національним банком, де курс долара штучно не обмежується.

1. Уряд і Президент повинні ввести пряме, директивне державне регулювання валютно-фінансового ринку України. Це дозволить домогтися позитивного зовнішньоторговельного балансу, зменшить інфляційний тиск на гривню і буде сприяти розвитку внутрішнього виробництва товарів і послуг, що буде першим поштовхом до розвитку вітчизняної економіки.

2. Необхідно встановити економічні взаємини з усіма країнами митного союзу, включаючи Росію.

3. Сприяти розвитку найбільш перспективних галузей української економіки на сьогоднішній день – це сільськогосподарська та харчова промисловість (для цього необхідно встановити мита, що зменшують імпорт тваринного м’яса і м’ясних продуктів, а також імпорт молока і молочних продуктів, щоб стимулювати тваринництво України, що сприятиме розвитку української м’ясомолочної промисловості, що спричинить за собою відновлення і поява нових заводів, збільшить кількісний і якісний асортимент продуктів харчування, а для бюджету збільшить базу оподаткування, забезпечить нові робочі місця, збільшить зайнятість населення, зменшить безробіття). Розвиток агропромислового комплексу спричинить за собою розвиток сільськогосподарського і харчового машинобудування, що, в свою чергу, підвищить попит на продукцію металургійних, коксохімічних, гірничо-збагачувальних комбінатів.

4. Наступним пріоритетом розвитку української економіки є літако і ракетобудування. Президент і уряд України вже зараз зобов’язані знайти ринки збуту і партнерів по спільному виробництву в вищевказаної сфері. При цьому особливу увагу слід звернути на відновлення зв’язків з країнами митного союзу в тому числі з Росією, на частку якої припадало близько 60% всієї машинобудівної продукції, що вироблялася в Україні, а також розвиток відносин з Індією і Китаєм.

5. У розвитку відносин між Україною та Євросоюзом просити країни Євросоюзу підтвердити свої благі наміри реальними замовленнями на агропромислову, літако і машинобудівну продукцію України.

6. Заборонити уряду використовувати одержувані кредити для закупівлі імпортних же товарів (що, по суті, є повторним кредитуванням іноземних економічних систем і гноблення економіки своєї країни). Розробити урядові програми, відповідно до яких, кредитні ресурси спрямовувати на кредитування внутрішнього виробництва.

7. Нова програму інфраструктурного розвитку України (тобто, вкладати гроші в будівництво автомобільних доріг, розвиток залізничного транспорту, морського та річкового пароплавства, розвиток нових систем передачі інформації і зв’язку). Розвиток інфраструктурних проектів сприятиме створенню матеріальної бази для розвитку економіки України, паралельно воно буде забезпечувати платоспроможний попит в цих галузях. Поява додаткових грошей у працівників, зайнятих у всіх цих інфраструктурних проектах сприятиме збільшення платоспроможного попиту на продукцію агропромислового комплексу, продукцію легкої промисловості і промисловості товарів народного споживання, в першу чергу, вітчизняного виробництва, так як ціни на товари народного споживання імпортного виробництва будуть навмисне і значно нами завищені через систему валютних аукціонів. Таким чином, нам вдасться створити, по суті справи, замкнуте коло, при якому будь-які гроші, що потрапили в економіку України (будь то кредити, інвестиції і т.д.), будуть залишатися в економіці країни, коли поступове збільшення платоспроможного попиту населення сприятиме росту вітчизняної економіки, а експорт конкурентоспроможної української продукції буде приносити валюту в скарбницю держави.

Громадський діяч, академік
і Віце-президент Академії економічних наук України

А.В. Пешко

0 Понравилось?