In

Академік Анатолій Пешко звернувся до Президента з проханням закупити у Росії вакцину від коронавірусу, щоб врятувати тисячі українців!

Академік Анатолій Пешко звернувся до Президента з проханням закупити у Росії вакцину від коронавірусу, щоб врятувати тисячі українців!

 

https://newsone.ua/news/society/akademik_anatoliy_peshko_obratilsya_k_prezidentu_s_prosboy_zakupit_u_rossii_vakciny_ot_koronavirusa_chtoby_spasti_tysyachi_ukraincev.html

Звернення до Президента України Володимира Олександровича Зеленського

Шановний Володимире Олександровичу!

Епідемія коронавірусу в Україні набирає загрозливих масштабів. Приріст хворих в 11-12 тисяч чоловік за добу дуже швидко поставить розвалену вітчизняну систему охорони здоров’я на коліна. Українців просто не буде де лікувати і люди будуть вмирати, не дочекавшись медичної допомоги. Це жахлива перспектива, яку карантин вихідного дня, на жаль, не зможе запобігти.

Сьогодні вже всьому науковому співтовариству очевидно, причому, не тільки в Україні, а й у всьому світі, що для боротьби з епідемією необхідно вживати будь-які заходи, які дозволять підняти Т-клітинний імунітет, що в свою чергу допоможе привести до посилення захисної реакції кожної людини, в тому числі всіх українців по відношенню до коронавірусу та інших вірусів грипу, парагрипу, і в цілому до всіх вірусних і онкологічних захворювань, за рахунок створення перехресного імунітету. Тому, як і іншим країнам, Україні потрібна вакцина від коронавірусу. Сьогодні країни світу домовляються про постачання і спільне виробництво майбутніх вакцин. А багато з них вже уклали контракти з Російською Федерацією, яка вже має розроблену і ліцензовану вакцину “Супутник V”. На цій підставі я вважаю, що застосування російської вакцини для лікування коронавірусу є абсолютно вірною і необхідною дією з боку української влади.

Російський препарат створений на основі аденовірусу. Відомо, що подібні вакцини вже використовувалися в десятках і сотнях тисяч доз, вони вважаються надійними і дають імунітет на дуже тривалий час. За даними директора науково-дослідного центру епідеміології та мікробіології імені Гамалії Олександра Гінцбурга, данна установа і розробила вакцину, клітинний імунітет до коронавірусу після застосування препарату “Супутник V” може зберігатися до двох років. Чого цілком достатньо, щоб припинити ланцюжок поширення вірусу.

Крім того, Росія вже зареєструвала і другу вакцину – “Епіваккорона” виробництва наукового центру “вектор”. Вона проходить постреєстраційні дослідження. А центр імені Чумакова РАН розробив свою вакцину, яка містить цілісний вірус. Даний препарат також проходить стадію клінічних випробувань. Як очікується, зареєстрована вакцина може бути до кінця року. При цьому вакцина фірми Pfizer, про яку так багато говорять останнім часом, має логістичні проблеми, пов’язані з умовами зберігання, що в умовах України може бути дуже великою проблемою. Крім того, дана вакцина набагато дорожче російського аналога. Допоможіть вирішити дане питання позитивно, щоб не постраждав український народ. Щоб, в кінцевому рахунку, ми придбали російську вакцину або ще краще налагодили її виробництво, створивши українські фармацевтичні підприємства і одночасно нарощуючи економічний потенціал України.

Я знаю Вас, шановний Володимире Олександровичу, як чуйну, добру і гуманну людину, тому звертаюся саме до Вас і прошу вас дати відповідні розпорядження Уряду України для негайного вирішення питання! Або про закупівлю готової вакцини або про придбання у РФ технології для самостійного виробництва. Початок негайного виробництва даної вакцини на вітчизняних фармацевтичних підприємствах, сприятиме не тільки допомозі охороні здоров’я України, а й розвитку фармакологічної індустрії, а значить появі нових робочих місць, підвищенню заробітних плат, як мінімум співробітникам фармацевтичної галузі.

Ми українці повинні прийняти єдине правильне рішення і закупити у Росії максимальну кількість доз для вакцинації громадян України з метою припинення поширення вірусної інфекції і порятунку життів найбільш вразливих категорій громадян нашої країни – людей, які хворіють на серцево-судинні захворювання, діабет, з онкологією і т.д. адже це чиїсь дідусі і бабусі, батьки і матері, це члени однієї великої родини – України.

Я закликаю Вас Володимир Олександрович, відкинувши всі політичні розбіжності, подумати про порятунок життів тисяч українців! Адже вони можуть померти від смертоносного вірусу в найближчі місяці. Європейський Союз, незважаючи на режим санкцій проти РФ, може собі дозволити використання російської вакцини на своїй території. Цю вакцину закуповують такі країни як Ізраїль, ОАЕ, Саудівська Аравія, Угорщина, Бразилія, Китай, Південна Корея, Туреччина, Індія. Чому ж Україна не готова поставити життя людини вище політики?

Вельмишановний, Володимир Олександрович прошу Вас домовитися з Володимиром Путіним, з приводу найважливішого для нашої країни питання. Або ж звернутися до Віктора Медведчука, який вже провів переговори з російським керівництвом з приводу закупівлі вакцини.

Всі ми зобов’язані в першу чергу думати про український народ. Політика почекає. Люди хочуть жити. Будь ласка, придбайте вакцину, дайте українцям шанс вижити!

З глибокою повагою, заздалегідь, щиро вдячний Вам,

 

 

академік і перший віце президент АЕН України,

доктор економічних наук,

кандидат медичних наук А. В. Пешко