Чекають катастрофу: у Києві поскаржилися на бажання Європи “добити” українську ГТС

https://nation-news.ru/400888-zhdut-katastrofu-v-kieve-pozhalovalis-na-zhelanie-evropy-dobit-ukrainskuyu-gts

10:59 02 Жовтня 2018

Європейці запропонували керівництву України залишити дві газові труби замість чотирьох. В Києві запевнили, що це є спробою “добити” газотранспортну систему Незалежної.

Ждут катастрофу: в Киеве пожаловались на желание Европы "добить" украинскую ГТС

На Україні засудили європейських партнерів, які запропонували вдвічі урізати газотранспортну систему країни. Доктор економічних наук Незалежної Анатолій Пешко заявив, що за пропозицією українській владі залишити дві газові труби замість чотирьох варто намір “добити” Україну. Експерт висловив думку, що така ініціатива стане катастрофою для всієї країни, оскільки стан української ГТС і зараз залишає бажати кращого.

При цьому Пешко заявив, що такі ходи є “нормальними” для Європи, яка подібним чином “піклується” про Незалежної, вимагаючи вдвічі знизити кількість газових труб. Мова йде про те, щоб залишити Києву тільки північні напрямки транзиту блакитного палива.

“Для нас це буде катастрофа, наша ГТС-вона ж є складовою частиною всієї системи України”, – пояснив Анатолій Пешко.

Він додав, що, якщо в трубах не буде відповідного тиску, то під питанням буде стояти навіть перекачування того газу, який видобувають українські підприємства.

Варто нагадати, що не так давно український “Нафтогаз” звернувся до глави уряду Володимиру Гройсману і попросив розглянути можливість продажу іноземної компанії 49% української газотранспортної системи”. Це питання мають обговорити в Раді національної безпеки.