У Києві вважають, що Європа вирішила «добити» українську ГТС

https://rueconomics.ru/352785-v-kieve-schitayut-chto-evropa-reshila-dobit-ukrainskuyu-gts

10:09 02 Жовтня 2018

На Україні оцінили пропозицію Європи залишити дві труби для поставок газу замість чотирьох. Як вважає доктор економічних наук Анатолій Пешко, таким чином в ЄС вирішили «добити» країну.

В Киеве считают, что Европа решила «добить» украинскую ГТС

Ініціативу європейських чиновників експерт вважає абсолютно невиправданою. Він підкреслив, що зараз газотранспортна система незалежною залишає бажати кращого. Разом з тим, скорочення каналів поставок «блакитного» палива лише погіршить ситуацію.

Пропозицію Євросоюзу Пешко порівняв з катастрофою. Така «турбота» з боку Європи Києву не потрібна. Крім того, мова йде лише про північний напрямок ГТС.

«Вона є складовою частиною всієї системи України, і якщо в трубах не буде тиску, то навіть той газ, який видобувають наші підприємства, невідомо як буде транспортуватися <…> до місць реалізації», – підкреслив фахівець.

Нагадаємо, спочатку з пропозицією про продаж ГТС виступили представники «Нафтогазу». Придбати 49% газотранспортної системи має намір іноземна компанія.

Раніше лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко в разі свого обрання президентом України в 2019 році пригрозила ліквідувати «Нафтогаз».