Україну перетворять на розмінну монету на переговорах Трампа і Путіна: у Києві заявили, що українцям радіти не варто

https://nahnews.org/1005191-ukrainu-prevratyat-v-razmennuyu-monetu-na-peregovorakh-trampa-i-putina-v-kieve-zayavili-chto-ukraincam-radovatsya-ne-stoit

09.07.2018 12:59

Київ, 9 липня.

Україні не варто плекати жодних сподівань і особливих ілюзій з приводу майбутньої зустрічі президента Росії Володимира Путіна і глави США Дональда Трампа. Про це заявив віце-президент Академії економічних наук України Анатолій Пешко на прес-конференції в Києві. За його словами, у Штатів і РФ є набагато важливіші проблеми, ніж Україна. Він вважає, що якщо Україна і буде обговорюватися, то вона буде якоюсь розмінною монетою, щоб лідери країн могли вирішити свої питання, тому українцям радіти не варто вірити пропаганді київських ЗМІ.

Аналітик нагадав, що зараз у Трампа складаються не найкращі стосунки з Європою, тому між ними розпочалась торгово-економічна війна у вигляді мит і так далі. Аналогічна ситуація спостерігається і з Китаєм, додав Пешко.

«Трамп діє за принципом: розділяй і володарюй. Йому зараз потрібен якийсь противагу Європі і Китаю, яким може бути Росія. Він це розуміє, тому і намічена дана зустріч, яка запланована на 16 липня. Для Путіна дуже важливо рішення близькосхідного конфлікту. Зараз там Росія виступає в ролі миротворця. Ми бачимо, що зараз не тільки арабські країни користуються допомогою РФ для врегулювання своїх проблем, але й Ізраїль. Для Росії це вигідно, тому що будь-які проблеми між Іраном і тим же Ізраїлем – зростання ціни на нафту, і, відповідно, дохід в бюджет. Ця гра з обох сторін. Я думаю, що вона буде тривати ще дуже довго», – сказав Пешко.