Український експерт: половину нашої газотранспортної системи можна різати на металобрухт

https://politros.com/120169-ukrainskii-ekspert-polovinu-nashei-gazotransportnoi-sistemy-mozhno-rezat-na-metallolom

Українську газотранспортну систему можна сміливо пускати на металобрухт відразу після того, як газопровід «Північний потік-2» буде введено в дію. Таку думку висловив український економічний експерт Анатолій Пешко.

Співрозмовник журналістів зізнався, що Західна Європа зацікавлена ​​в транзиті російського газу по дну Балтійського моря. Справа в тому, що цей шлях значно коротше і зручніше, ніж доставка «блакитного палива» через територію України. Про це повідомляє інтернет-портал «ПолітНавігатор».

Анатолій Пешко звернув увагу на те, що будівництво газопроводу «Північний потік-2» підтримується великою кількістю впливових німецьких політиків. Зокрема, за реалізацію цього проекту виступає екс-канцлер ФРН Герхард Шредер. Український експерт вважає, що якщо така авторитетна людина займається вирішенням цього питання, він обов’язково буде вирішене.

«Якщо” Північний потік-2 “буде функціонувати, половину нашої газотранспортної системи, по суті справи, можна сміливо різати на металобрухт. Тому що вона при тридцяти млрд кубометрів газу, які залишаться, виходить тільки на самоокупність. При цьому буде задіяна тільки одна гілка, яка спрямована в Західну Європу », – розповів Анатолій Пешко.

«Північний потік 2» – проект магістрального газопроводу з Росії до Німеччини через Балтійське море, довжиною понад 1200 км. Є розширенням “Північного потоку”.

Автор: Станіслав Блохін