In

Український вчений закликає Зеленського закупити російську вакцину від COVID-19

Український вчений закликає Зеленського закупити російську вакцину від COVID-19

https://rg.ru/2020/11/17/ukrainskij-uchenyj-prizval-zelenskogo-zakupit-rossijskuiu-vakcinu-ot-covid-19.html

Перший віце-президент Академії економічних наук України Анатолій Пешко звернувся до президента країни Володимира Зеленського із закликом закупити у Росії вакцину від коронавірусу “Супутник V”. У зверненні, опублікованому в Facebook, вчений просить главу держави дати розпорядження уряду або про закупівлю готової вакцини, або про придбання у Москви технології для самостійного виробництва.

Пешко впевнений, що виробництво “Супутник V” на українських фармацевтичних підприємствах не тільки допоможе охороні здоров’я країни і врятує життя громадян, а й сприятиме розвитку фарміндустрії, появі нових робочих місць і підвищенню зарплат, пише РИА Новости.

Вчений нагадав, що багато країн закуповують вакцину у Росії. “Чому ж Україна не готова поставити життя людини вище політики?”- запитав Пешко, зазначивши, що Київ повинен прийняти єдине правильне рішення для того, щоб припинити поширення вірусної інфекції.

Раніше президент Росії Володимир Путін заявив про великий попит з-за кордону на вакцини від коронавірусу. За його словами, Росія готова і далі надавати іншим країнам тест-системи для діагностики коронавірусу в тому числі безкоштовно, а також співпрацювати по вакцинах. У Росії розроблена і застосовується перша в світі вакцина проти коронавірусу “Супутник V”, нещодавно зареєстрована друга, на підході третя. “Десятки країн вже висловили бажання налагодити кооперацію з постачання і готовність до спільного виробництва цих препаратів”, – зазначив російський лідер.