In

Український вчений закликає Зеленського закупити вакцину ” Супутник V”

Український вчений закликає Зеленського закупити вакцину ” Супутник V”

https://ria.ru/20201116/vaktsina-1584917030.html

МОСКВА, 16 лис — РИА Новости. Перший віце-президент Академії економічних наук України Анатолій Пешко закликає президента країни Володимира Зеленського закупити у Росії вакцину від коронавірусу “Супутник V”. Звернення до глави держави він опублікував у Facebook.

Пешко зазначив, що знає Зеленського “як чуйну, добру і гуманну людину” і саме до нього звертається з тим, щоб “дати відповідні розпорядження Уряду України для негайного вирішення питання”.

“Або про закупівлю готової вакцини, або про придбання у Росії технології для самостійного виробництва”, – йдеться в пості.

За словами вченого, виробництво “Супутник V” на українських фармацевтичних підприємствах надасть допомогу охороні здоров’я країни, врятує життя громадян, а також сприятиме розвитку фармакологічної індустрії, появі нових робочих місць і підвищенню заробітних плат — як мінімум співробітникам фармацевтичної галузі.

Він підкреслив, що Київ повинен прийняти єдине правильне рішення і закупити у Росії максимальну кількість доз для вакцинації громадян України, щоб припинити поширення вірусної інфекції.

“Європейський союз, незважаючи на режим санкцій проти Росії, може собі  дозволити використання російської вакцини на своїй території. Цю вакцину закуповують такі країни, як Ізраїль, ОАЕ, Саудівська Аравія, Угорщина, Бразилія, Китай, Південна Корея, Туреччина, Індія. Чому ж Україна не готова поставити життя людини вище політики?”- запитав Пешко.

Вчений попросив Зеленського домовитися з президентом Росії Володимиром Путіним з цього питання або звернутися до голови політради партії “опозиційна платформа — за життя” Віктора Медведчука, який на початку жовтня попросив російського лідера розглянути можливість поставок російської вакцини від COVID-19 на Україну.

Путін раніше заявляв, що варіант поставок препарату Києву можливий, проте це питання необхідно обговорити з українськими фахівцями і отримати офіційний запит від влади країни. Медведчук заявляв, що перевірив російську вакцину на собі. Однак президент Зеленський порадив не вірити таким твердженням, а чекати “справжню вакцину”, яку пообіцяв Євросоюз.