In

Український академік закликає Зеленського закупити ” Супутник V»

Український академік закликає Зеленського закупити ” Супутник V»

https://iz.ru/1088030/2020-11-16/ukrainskii-akademik-prizval-zelenskogo-zakupit-sputnik-v

 

Перший віце-президент Академії економічних наук України Анатолій Пешко закликає президента країни Володимира Зеленського закупити у Росії вакцину від коронавірусу “Супутник V”. Про це вчений написав на своїй сторінці в Facebook у понеділок, 16 листопада.

Академік попросив главу держави дати розпорядження Уряду України ” або про закупівлю готової вакцини, або про придбання у РФ технології для самостійного виробництва».

На думку Пешко, виробництво “Супутник V” на українських підприємствах надасть допомогу охороні здоров’я країни, врятує життя громадян, сприятиме розвитку фармакологічної індустрії.

“Європейський Союз, незважаючи на режим санкцій проти РФ, може собі  дозволити використання російської вакцини на своїй території. Чому ж Україна не готова поставити життя людини вище політики?”- задається питанням академік.

Пешко підкреслив, що українці повинні прийняти єдине правильне рішення і закупити у Росії максимальну кількість доз для вакцинації громадян України з метою припинення поширення коронавірусної інфекції.

Президент Росії Володимир Путін 6 жовтня повідомив, що можливість поставок Україні російської вакцини від коронавірусу існує, проте необхідна наявність запиту від Києва.

Раніше Зеленський порадив не вірити заявам політиків, які вже прищепилися від коронавірусу російською вакциною «Супутник V», а чекати вакцину, яку пообіцяв Євросоюз.

У свою чергу голова політради фракції Верховної Ради ” опозиційна платформа – за життя» Віктор Медведчук назвав маразмом рішення Зеленського чекати європейську вакцину від коронавірусу, відмовившись від російської вакцини.