«Північний потік-2»: чому проект РФ дійсно – «вирок» ГТС України

https://politexpert.net/93399-severnyi-potok-2-pochemu-proekt-rf-deistvitelno-prigovor-gts-ukrainy

Відомий український журналіст, відеоблогер і політичний біженець Анатолій Шарій пояснив у своєму ролику на авторське каналі відеохостингу Youtube, чому німці не відмовляться від будівництва «Північного потоку-2».

Раніше інформаційний портал Politpuzzle приводив думку віце-президента академії економічних наук України Анатолія Пешко, який висловив впевненість в тому, що газотранспортну систему України незабаром відправлять на металобрухт, а Німеччина не відмовиться від газу з РФ.

Експерт пояснив свою позицію тим, російський газ, що поставляється по трубопроводу «Північний потік-2» в ФРН буде набагато дешевше українського транзитного «блакитного палива». Крім того, після закінчення будівництва «СП-2», українська ГТС зможе лише забезпечувати свою самоокупність і поставляти певну кількість ресурсу через одну гілку в Західну Європу.

Однак журналіст Анатолій Шарій вважає, що інтерес Німеччини до російського газопроводу не обмежується лише вартістю енергоресурсу. Відеоблогер нагадав, що насправді Німеччина знаходиться в повній залежності від дешевого російського газу. Вся східна частина держави запитана за рахунок «Газпрому». Звичайно, є ще Норвегія. Однак тарифи там значно вище, а тому послуги Росії в пріоритеті.

Шарій також нагадав, що Німеччина стала на шлях розвитку «зелених технологій» і відмови від ядерних програм. Так, у ФРН за останні двадцять років було законсервовано 13 ядерних електростанцій. Багато з них будувалися ще в 50-60-х роках минулого століття і модернізації зараз вже не підлягають. Ще сім діючих АЕС теж чекає закриття. З огляду на безядерний курс Німеччини, Берлін все зробить для того, щоб отримати на найближчі 10 років контракт на дешевий газ. А «Північний потік-2» тут головний претендент. Тому, вважає Шарій, канцлеру ФРН та іншим німецьким політикам буде не до сподівань України – у них свої інтереси, які реалізуються на благо німецького народу.

З Шаріем солідарний і Алан Райлі з Лондонського державного інституту управління. На думку експерта, Україна втратить своє значення для Німеччини після побудови «Північного потоку-2» і нічим не буде відрізнятися від будь-якої північноафриканської країни.

Автор: Григорій Павлодубов …