Прем’єр пообіцяв не підвищувати ціни на газ до президентських виборів 2019 року

https://tass.ru/ekonomika/5712753?fbclid=IwAR3UFB07Pw9It3tVfHaHFrtKWzt9jchx6qqFJPpr8qXWVJ2UqaBfzrluc-o

24.10.2018

При цьому експерти вважають, що Київ знову буде підвищувати вартість газу для населення вже найближчим часом. На думку одного з них, це відбудеться в 2019 році

Київ, 24 Жовтня. / ТАСС/. Ціни на природний газ для населення на Україні не будуть більше підвищуватися до закінчення опалювального сезону 2018-2019 років. Про це заявив у середу на засіданні уряду прем’єр-міністр країни Володимир Гройсман.

“Ні в цьому році, ні в цьому опалювальному сезоні ціна на газ підвищуватися не буде”, – заявив він, коментуючи інформацію про те, що українців незабаром чекає нове підвищення цін на 35% в догоду вимогам Міжнародного валютного фонду.

Опалювальний сезон на Україні в залежності від погодних умов триває в середньому до середини квітня. Таким чином, глава уряду дав зрозуміти, що нового зростання цін на газ до чергових президентських виборів в країні (призначені на 31 березня 2019 року) точно не буде.

Кабінет міністрів на позачерговому засіданні 19 жовтня прийняв рішення про підвищення ціни на газ для населення з 1 листопада на 23,5% – до 8550 гривень ($303,2) за тисячу кубометрів в рамках виконання зобов’язань перед МВФ. Гройсман у цьому зв’язку наголосив, що українська сторона не могла вчинити інакше, так як це загрожувало б припиненням співпраці з міжнародними фінансовими організаціями, і як наслідок – дефолт України.

Експерти вважають, що Київ знову підвищуватиме вартість газу для населення вже найближчим часом. Так, на думку українського академіка, експерта в сфері економіки Анатолія Пешко, це відбудеться в 2019 році. “Є заяви в кулуарах уряду. Надалі з початком нового року ціна на газ буде ще раз переглянута, аж до того, що буде збільшена до рівня ціни промислових споживачів, тобто десь до 12-13 тисяч гривень за тисячу кубометрів”, – заявив він напередодні в коментарі кореспонденту ТАСС.
На думку експерта, це автоматично призведе до зростання цін на комунальні послуги як мінімум на 50%, а також на опалення, гаряче водопостачання. В цілому, вважає аналітик, це “дуже важким тягарем ляже на український народ”.

Київ і МВФ готують нову угоду
Переговори про фінансову допомогу Україні від МВФ в періоди пікових виплат за зовнішнім боргом у 2019 році підійшли до фінальної стадії, заявив Гройсман. В.о. глави мінфіну України Оксана Маркарова повідомила про те, що сторони готуються укласти нову угоду stand-by, яка “дозволить уряду отримувати фінансування на дуже привабливих умовах і нарощувати валютні резерви”.

Ця домовленість буде розрахована на 14 місяців і передбачає надання $3,9 млрд, заявили в МВФ. Очікується, що рада МВФ розгляне нову програму в 2019 році і після того, як на Україні буде прийнятий в цілому державний бюджет на наступний рік.

Головний виконавчий директор компанії “Нафтогаз України” Юрій Вітренко повідомляв, що подальше ціноутворення в газовій сфері на Україні було предметом переговорів Києва і МВФ, проте деталі поки невідомі.