Остання афера Порошенко перед втечею з Києва обійдеться Україні в 14 млрд. дол.

http://penzalife.info/04-10-2018/303405-poslednyaya-afera-poroshenko-pered-begstvom-iz-kieva-oboydetsya-ukraine-v-14-mlrd-doll.html

Юлія Тимошенко, яка є фаворитом на майбутніх президентських виборах в березні 2019 року, розкрила з трибуни Верховної Ради в Києві плани Порошенка і його найближчого оточення за операції, яка може призвести до багатомільярдних збитків для всієї країни.

Йдеться про продаж половини ГТС України за суму приблизно 7 мільярдів доларів.

У той же час ГТС (а вірніше, половина її) в тому вигляді, в якому вона перебуває сьогодні, коштує як мінімум в 2 рази дорожче. Тобто, Порошенко може швидко позбутися труби менш ніж за 50% її вартості, що призведе до загального збитку для держави не менш ніж в 14 мільярдів доларів США.

Зробити це Порошенко хоче перед президентськими виборами, оскільки його «президентства» не хоче вже ніхто – ні Захід, ні народ України. Про це говорить статистика «президентських перегонів». В результаті у Петра Олексійовича «чемоданний настрій», він активно виводить свої фінанси в Китай і готовий покинути Київ у будь-який момент.

Про яку половину ГТС йдеться

Трохи раніше доктор економічних наук України Анатолій Пешко розповів телеканалу «CapitalTV» про те, що з чотирьох основних труб, які входять в ГТС країни, європейці запропонували залишити тільки дві, орієнтовані на північний напрямок.

Це відбувається через майбутнє зниження прокачування газу в результаті введення в дію “Північного потоку-2” і “Турецького потоку”. Тобто, що залишилися дві магістральні труби будуть простоювати без тиску. У свою чергу, українські родовища газу знаходяться саме на південному напрямку. І їх потужностей не вистачить для збільшення тиску до рівня транзиту.

ГТС України

Тобто, не тільки зменшаться поставки з РФ, але і перестане поставлятися власний газ України для місцевих потреб навіть у тих мізерних обсягах, в яких він видобувається. А це – прямий удар по українській економіці.

В цьому випадку дві Південні труби можна буде хіба що розпиляти на металобрухт. А це – копійки в порівнянні з вартістю ГТС у вигляді цілісного інфраструктурного об’єкту.

А тепер, виходить що північну, найважливішу для Європи частину ГТС, Порошенко вирішив «тихо» продати західним концернам.

Хороший «прощальний подарунок» перед втечею з Києва народу, який він успішно розділив за мовною і національною ознакою, і зіштовхує між собою вже п’ятий рік поспіль.

P. S. Доповнено для тих, хто не розуміє, навіщо ГТС України потрібна західним корпораціям. Поки ГТС належить Україні, ця «труба» не потрібна Росії. Але якщо її викуплять, наприклад, німці, то вони зможуть домовитися про транзит частини газу через північну частину труби з-за зручності. І Росія, щоб запустити «Північний потік-2», піде на це. Добра!