«Порохомор» в українській економіці

08.12.2018

https://oko.cn.ua/blackzone/polit-linki/porohomor-v-ukrainskoj-jekonomike/?fbclid=IwAR3GuprjLwP6rBfO7Z-kTiPzJmrbswbLkgfsohV4C8tZWF8wqP5BSafKY_c

Третю добу пішли, як не оголошують учасників, після того, як Мураєв підняв шум навколо цієї теми.

3 жовтня 2018 р. Кабінет міністрів України оприлюднив багатообіцяюче і інтригуюче розпорядження №756-р “Про затвердження умов продажу державного пакета акцій публічного акціонерного товариства “Центренерго” за конкурсом і відкритістю пропонування ціни за принципом аукціону”.

Історія багатостраждальної української прихватизації ще не знала подібних прикладів жадібності та безмежності!

Однак, як ми бачимо українські “єврореформатори” здатні справити незабутнє враження навіть на” бувалих ” аферистів і пройдисвітів.

Важко повірити, але з моменту опублікування вищезазначеної постанови Кабінету міністрів України в української громадськості, підприємницької і економічної еліти з’явилася можливість спостерігати факт “небаченої щедрості” українського уряду до близьких йому за духом і, можливо, ще з якихось причин, потенційним інвесторам публічного акціонерного товариства “Центренерго”.

Особливу увагу звертає на себе третій пункт даної постанови, згідно з якою український уряд зобов’язується погасити всі борги вищезазначеного АТ, які мали місце до дати переходу права власності до покупця державного пакету акцій, який становить 78,289 % від статутного капіталу цього АТ.

Згідно опублікованої постанови Кабміну, фонд держ. майна бере на себе зобов’язання погасити інвестору будь-які збитки або витрати (точніше оплатити будь-які суми донарахованих податків та зборів, в т.ч. штрафні санкції та пеню, а також інші штрафи, які нараховані підприємству за рішенням суду, яке вступило в силу після дати переходу права власності на пакет акцій АТ “Центренерго” до її покупцю).

Суть сенсації, пов’язаної з прихватизацією АТ “Центренерго” полягає в тому, що за 27 років незалежної України вперше в її історії держава взяла на себе зобов’язання виплатити покупцеві всі борги, які утворилися у даного підприємства до передачі його новому власнику. Причому, по суті справи за весь термін його існування.

Не виключено, що сума компенсації новому власнику буде навіть вище вартості самого підприємства.

Виникає враження, що в Україні є інвестори, що володіють феноменальними здібностями, з можливістю гіпнотичного дії на Кабінет міністрів України. І схоже, що подібні люди є власниками однієї з фірм-покупців під назвою ТОВ “Укрдонінвест”, яке, згідно слів народного депутата Євгена Мураєва пов’язане з найближчим помічником Порошенка, Ігорем Кононенком, а у фонді держ.майна дану фірму курирує заст. Голови Фонду Володимир Державін – теж близький друг Кононенко.

За дивним збігом “обставин”, пан В. Державін є близьким другом голови наглядової ради АТ “Центренерго” Олександра Візира.

Воістину, шляхи українських корупціонерів несповідимі!

Виникає питання до українських правоохоронних органів і створених при “батьківській” підтримці США українським антикорупційним органам: НАБУ, САП, САС України.

Українське суспільство з глибокою тривогою стежить за закінченням ери постевромайдановской приватизації.

Перед Україною, як ніколи гостро стоїть сакраментальне питання: Бути чи не бути? після такої прихватизації.

Академік і віце-президент Академії економічних наук України

А. В. Пешко.