Пешко: якщо західні спонсори-куратори відмовляться від українського проекту, в країні настане дефолт

29 грудня 2018

https://finance.rambler.ru/economics/41505265-peshko-esli-zapadnye-sponsory-kuratory-otkazhutsya-ot-ukrainskogo-proekta-v-strane-nastupit-defolt/?fbclid=IwAR1NfOHPmdrpnVPtVmoN0nLO-KHCCqfeV5ljnAb7B8gXFfDdrziSRo8PbIA&updated

Про це 28 грудня повідомив академік, доктор економічних та кандидат медичних наук Анатолій Пешко в ході прес-конференції «Підсумки 2018 року в сфері політики, економіки, оборони, медицини, релігії: досягнення, втрати, перемоги».
«Напередодні 2019 року нам надають короткострокові кредити в розмірі $3,9 млрд Але тепер нам, 42-х мільйонній державі (і близько 10 млн осіб виїхали з країни), стали давати їх під дуже високі відсотки. Рік тому ми брали під 7,375%, зараз же під 9,7%. Водночас, Угорщина з населенням у 10 млн осіб бере кредити під 1,75»”, – сказав Пешко.
Академік додав, що представлення України себе, як аграрної супердержави не відповідає дійсності.
Експортне зростання дотримується не за рахунок зростання виробництва, а за рахунок скорочення реалізації на внутрішніх ринках і перенесення не тільки збуту, а й самого виробництва в Європу і Південно-Східну Азію.
«Це робить один з найуспішніших і наближених до президента України бізнесменів (Мажоритарний акціонер агрохолдингу «Миронівський хлібопродукт» Юрій Косюк — ред.). А «МХП» займає 25% річного експорту всієї сільськогосподарської продукції. Посудіть самі, якби в країні очікувалася перспектива економічного зростання, став би такий великий бізнесмен виводити з країни виробництва? А адже в результаті цього, в три рази в порівнянні з минулим роком піднялася внутрішня ціна на м’ясо птиці. Плюс в результаті слабкого зрошення урожай ранніх зернових — пшениці, ячменю, ріпаку, льону — вийшов вдові меншим», — зазначив Пешко.