In

Медведчука закликали продовжити переговорний процес щодо звільнення утримуваних осіб

Медведчука закликали продовжити переговорний процес щодо звільнення утримуваних осіб

Перший віце-президент Академії економічних наук України Анатолій Пешко звернувся з відкритим листом до голови політради “Опозиційної платформи – За життя”, народного депутата Віктора Медведчука з проханням продовжити переговорний процес з представниками ОРДЛО для здійснення звільнення утримуваних осіб.

Про це Пешко написав на своїй сторінці в Facebook.

Пешко підкреслив, що на другому році президентства Володимира Зеленського стало очевидно, що мир на Донбасі і повернення утримуваних осіб додому відкладаються, а в тристоронній контактній групі Україна систематично з квітня отримує відмови.

“При цьому Вам в ОРДЛО довіряють набагато більше, ніж українській владі. Свідченням цьому є пропозиція ЛДНР передати Україні групу утримуваних осіб за вашого посередництва. Мова про жінок, літніх і страждаючих важкими захворюваннями осіб. Україна зобов’язана повернути своїх громадян додому”, – зазначив академік.

Він закликав Медведчука” не залишити без уваги ” численні звернення родичів утримуваних осіб.

“В умовах повної політичної імпотенції чинної влади не залиште без уваги численні звернення родичів утримуваних осіб. ви завжди пропонували зробити обмін “всіх на всіх” і говорили, що в Російській Федерації з цим згодні. Зараз є нагода  повернути людей в односторонньому порядку. Українська влада в особі Леоніда Кравчука вже позначили, що будуть противитися передачі утримуваних осіб Вам. Більш того, пропонують вирішувати питання “на міждержавному рівні”, визнаючи таким чином ОРДЛО незалежними державами. Це або непрофесіоналізм або злочинна діяльність, відповідати за яку владі ще належить. Але зараз головне-долі людей”, – підкреслив Пешко.