Київ: націоналісти погрожують директору телеканалу NewsOne

4 грудня 2017 21:12 Марія Саушкіна

https://www.vesti.ru/doc.html?id=2961906

У Києві радикали вже добу блокують офіс телеканалу NewsOne. Журналістів не впускають і не випускають з будівлі, а від керівництва каналу вимагають вибачень і припинення проросійської пропаганди, яка, мабуть, полягає в тому, що NewsOne висвітлює акції опозиції, а його власник має власний погляд на події на Майдані. Канал звернувся в поліцію і до Президента. Але поліція  порушень не побачила, а Президент  м’яко натякнув на те, що журналісти самі винні.

Промзона на околиці Києва. Територія телеканалу NewsOne. На підступах до редакції — барикади в дусі “Евромайдана”: протитанкові їжаки, бочки з вогнем, мішки з піском і колючий дріт. Журналістів не випускають з будівлі, поліція не втручається. Мітингувальники в камуфляжі попереджають, що якщо телеканал і далі буде показувати все те, що відбувається на Україні, його спалять. Горіти буде так само, як колись горів український телеканал “Інтер”.

Генеральному директорові телеканалу Євгену Мураєву погрожують розправою за те, що називає “Євромайдан” госпереворотом. Вимагають вибачень — поки Мураєв не повторив долю свого колеги з “Першего”, якого побили в його ж кабінеті. А ще не показувати те, що показувати не належить, і тих, кого не належить.

Націоналістам у балаклаві не сподобалося, що NewsOne транслював мітинг “За імпічмент президенту”, який напередодні зібрав у центрі Києва кілька тисяч чоловік. Інші українські ЗМІ цю акцію протесту просто проігнорували. Її не показав жодний телеканал.

Про те, що за інформаційним простором потрібно стежити (і пильно!) заявив у своєму блозі Петро Порошенко. Але зайва інформація в ефірі теж не потрібна. Він навіть проти блокади будівлі телеканалу. Потрібні інші методи боротьби. “Національна рада з питань телебачення і радіомовлення має більш ефективно здійснювати регулювання медіапростору”, — зазначає Петро Порошенко.

Експерти і аналітики вже назвали цю акцію перевіркою на наявність свободи слова, яку київська влада в черговий раз провалила. “Чинну владу це дуже нервує і ще більше це нервує проамериканських і проєвропейських кураторів, тому що Україна, по суті справи, перебуває під зовнішнім управлінням і, звичайно ж, для них вкрай негативно, якщо народ почне розуміти, що дійсно відбувається”, — говорить політолог Анатолій Пешко.

Ще одна вимога радикалів, які заблокували телеканал NewsOne, — звільнити журналіста Руслана Коцабу, що веде свою аналітичну авторську програму в прайм-тайм (надто вже високі рейтинги у ток-шоу). За висловлювання про те, що на Україні — громадянська війна, журналіст 1,5 роки відсидів у в’язниці, його неодноразово били на вулиці, погрожували родині.