In

Звернення до голови політради партії “Опозиційна платформа – За життя”, народного депутата Віктора Медведчука

Звернення до голови політради партії “Опозиційна платформа – За життя”, народного депутата Віктора Медведчука

https://mignews.com.ua/blog/24414549.html

 

Шановний Вікторе Володимировичу!

Як ви самі відзначили, коронавірус не щадить нікого і  нікого не обходить стороною. Випробувати на собі цю хворобу довелося вже президенту і його дружині, майже сотні депутатів і Міністрів. За іронією долі з коронавірусом зліг і глава Міністерства охорони здоров’я. Тому, ми вважаємо, немає  необхідності поширюватися про те, що являє собою нинішня пандемія.

Але ж мова йде не тільки про наслідки хвороби для окремої особи, для окремого організму,а  страждає і весь державний “організм”. По нашій і без того слабкій економіці наносяться  нові удари, збитки несе малий і середній бізнес. А демарші мерів і управлінців на місцях, які відмовляються дотримуватися карантину, можна назвати тим новим сепаратизмом, який ризикує поховати єдність нашої країни. Як бачите, наслідки коронавірусу лежать не тільки в суто медичній площині.

Отже, необхідно негайно припинити поширення хвороби це-завдання на даний момент, а на майбутнє – необхідно мінімізувати її повторення, всі ці другі, треті й десяті “хвилі”, якими соціум лякають прогнозисти. Як же це зробити?

Власне, на сьогодні не придумано нічого кращого, ніж вакцинація. Це не універсальний засіб, але найдієвіше з того, що винайшло людство за століття свого осмисленого існування. Так, було б ідеально, якби Україна першою виступила з власними напрацюваннями в даній галузі. Це підняло б авторитет держави і зміцнило її репутацію. Але, на жаль, перша вакцина від коронавірусу проведена не нашими вченими.

Як ви, безумовно, знаєте, дослідження і клінічні випробування в даному напрямку ведуть багато країн. Хтось-з великим, а хтось з меншим успіхом. Росія вже досягла успіху. Препарат, названий» Супутник V”, показав ефективність на рівні 94,5%. Він створений на основі аденовірусу. Відомо, що подібні вакцини вже використовувалися раніше і вважаються цілком надійними. За даними розробників, клітинний імунітет до коронавірусу після застосування “супутника” може зберігатися до двох років. Чого цілком достатньо, щоб припинити ланцюжок поширення вірусу.

А тим часом засновник німецької компанії BioNTech, разом з американськими партнерами з Pfizer розробила власну вакцину, заявляє, що, застосовуючи їх препарат, зупинити поширення хвороби вдасться лише до зими 2021-2022 рр.

В України просто немає цього зайвого року. Ставки занадто високі, адже, як показує статистика, кількість хворих в нашій країні зростає чи не в геометричній прогресії.

Але справа не тільки в” розгойдуванні ” виробників вакцини, і справа не у відсотках, що визначають ефективність її впливу на організм. Справа ще і в логістиці, і в готовності країн-виробників «поділитися» з Україною своїм винаходом.

Так, наприклад, вакцина від BioNTech / Pfizer має логістичні проблеми, пов’язані з умовами зберігання, що в умовах України може бути дуже великою проблемою. Крім того, цю вакцину вже законтрактували у великих обсягах Європейський Союз і США. Коли її зможе отримати Україна, нікому не відомо.

Адже навіть президент США Трамп обіцяв забезпечити вакциною громадян Америки не раніше, ніж до квітня наступного року. Чи потрібно говорити про те, що Україна – ніяк не в пріоритетах у Сполучених Штатів і європейських країн? Їм би забезпечити захистом власне населення, а вже в другу (якщо не в десяту) чергу думати про “третій світ”.

На тлі всієї цієї ситуації, яка виглядає майже безнадійною, Росія вже зараз, завдяки Вам, готова надати Україні свою вакцину. Ми знаємо, що Ви домовилися, про можливість поставок препарату” Супутник V ” в обхід величезної черги, в якій стоять 50 країн світу. Наша влада показово відмовилася від цієї можливості. Це при тому, що російську вакцину закуповують такі просунуті країни, як Ізраїль, Чехія, Угорщина. Бразилія, Китай та Індія готові спільно з Росією її розробляти, А Казахстан, Індія і Туреччина готові її виробляти.

І ми знаємо, що” супутник V ” – не єдина розробка російських вчених, є також і альтернативні варіанти. Їх цінність доводить інтерес, проявлений з боку країн Євросоюзу та Ізраїлю, що залишається свого роду еталоном медичного сервісу.

Ми переконані, що коли на кону – виживання всього українського народу, всі політичні розбіжності можуть і повинні бути поставлені на паузу. А тому просимо Вас, Вікторе Володимировичу, домовитися про її виробництво на території України, якщо вже українська влада настільки показово не хоче її закуповувати.

Це той шанс, який ніхто не сміє упускати. Політика не може бути вищою і ціннішою за життя людини. Просимо вас допомогти мільйонам українців, врятувати їх життя і здоров’я!

З глибокою повагою,

академік і перший віце-президент АЕН України, А. В. Пешко

доктор економічних наук,

кандидат медичних наук