Етнічний вірменин може стати президентом України?

https://aze.az/etnicheskiy-armyanin-mozhet-stat-prezidentom-ukraini.html
П’ятниця, 21 Вересень 2018, 13:00 Баку, 09:00

У 2019 році В Україні – одній з найбільших країн пострадянського простору накриє чергова хвиля виборів – президентських і парламентських. Політичні експерти почали вже робити прогнози: які сценарії українських виборів вигідні для їхніх країн?

Як передає AZE.az, віце-президент Академії економічних наук України, політичний експерт і колишній радник прем’єр-міністра України академік Анатолій Пешко прокоментував в інтерв’ю Media.Az ситуацію в Україні та поділився своїми прогнозами.

– У кожній країні вже обговорюють питання: який кандидат буде вигідний для неї? Але ми зараз поговоримо з точки зору Азербайджану. Як ви думаєте, які сценарії українських виборів вигідні або ж не вигідні для Азербайджану?

– Я б назвав оптимістичний і песимістичний варіанти. Оптимістичний варіант для України і Азербайджану – це прихід до влади в країні кандидата від південно-східних і центральних регіонів країни. Але якщо не буде єдиного кандидата, то на наступних президентських виборах цілком може перемогти діючий президент Петро Порошенко.

Хотілося, щоб всі здорові сили в країні мінімізували свої амбіції і об’єдналися. У цьому випадку, як я думаю, близько 40% виборців можуть проголосувати за такого єдиного кандидата.

Треба сказати, що і фігура Петра Порошенка викликає вже роздратування в Європі. Він дуже багата людина і за роки свого правління став ще багатшим, за деякими даними збільшивши свій капітал більш ніж в сім разів. Захід це не влаштовує, як і необхідність постійно підтримувати фінансово Україну, країну, яка загрузла в корупції.

На цьому тлі є людина «яку вважають “новим і свіжим” – це Віктор Медведчук. Але ми розуміємо, що ця людина вже давно в політиці, брав участь у президентській кампанії Леоніда Кучми в 1999 році і т. д. І у нього немає професійних даних, знань економіки…

– Вибачте, що перебиваю вас. Ви згадали про те, що Арсен Аваков може стати президентом України…

– Так, у Арсена Авакова великі амбіції. І не виключено, що в партії влади (Блок Петра Порошенка і Народний фронт) можуть висунути саме Арсена Авакова в якості кандидата в президенти.

На виборах буде багато кандидатів, це і представник Радикальної партії Олег Ляшко. Він не набере, звісно ж необхідного прохідного мінімуму, але потягне за собою електорат для подальшого проходження у Верховну Раду (парламент) України.

Юлія Тимошенко – у неї високий рейтинг серед кандидатів. Вона навіть на першому місці. Але нашим рейтингах треба “вірити з великою часткою сумніву”. На другому місці чинний президент, а третє і четверте місце – Арсен Аваков і Анатолій Гриценко (колишній міністр оборони).

Але за деякими даними Анатолій Гриценко в 90-х роках проходив навчання в ЦРУ і в Моссаде. Так що відповідний шлейф залишився…

– А що Ви можете сказати про розрив відносин між Україною і Росією? Чи може це позначитися на інших країнах СНД, в тому числі і на Азербайджані?

– Розрив відносин з РФ, який намагається здійснити наша влада, викликає питання.

Найбільші інвестиції в економіку України і в 2018 році, і раніше, вкладала РФ. Розрив цих відносин негативно позначиться на громадянах нашої країни. І, звичайно, посилиться напруженість між Росією і Україною. І навряд чи це позитивно позначиться на Азербайджані та інших країнах.

– На початку нашої бесіди Ви сказали, що оптимальним кандидатом в Президенти України буде представник південно-східних і центральних регіонів країни. Чи означає це, що Україна настільки роздроблена?

– Україна не федеративна держава. Але вона дійсно розколота на два табори: південно-схід і центр на одній стороні і захід і частково частина центральної України на іншій стороні.

Певні націоналістичні, ультраправі настрої більше поширені на західній частині країни.

А в центральній і південно-східній частині України більше тяжіють до інтернаціоналізму, дружбу з іншими країнами пострадянського простору.

ДО РЕЧІ, Крим і частина Луганської та Донецької областей випадають як виборці, А вони могли б голосувати за «партію миру».

Резюмуючи, зазначу, що поділ України на два полюси, на жаль, існує.