Експерт пояснив зростання ВВП України в 2017 році вдалою кон’юнктурою на зовнішніх ринках

https://www.rosbalt.ru/world/2018/08/23/1726914.html

23 серпня 2018, 18:20

Причиною зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України в 2017 році було збільшення реального виробництва, а вдала кон’юнктура на зовнішніх ринках, дозволила продати українські товари за більш високою ціною.

Про це заявив віце-президент Академії економічних наук України, доктор економічних наук Анатолій Пешко, передає УНІАН.

«Це було пов’язано просто з вдало склалася кон’юнктурою на зовнішніх ринках — зростанням цін на метал і зростанням цін на аграрну продукцію. За рахунок саме ціни, а не за рахунок обсягів вироблених товарів ми пережили падіння виробництва і отримали зростання валового внутрішнього продукту, хоча насправді реального зростання не спостерігається, навпаки — спостерігається падіння виробництва практично у всіх галузях», — сказав експерт.

Він також пояснив, що падіння курсу української гривні влітку 2018 року зумовлено не сезонними коливаннями, а тим, що «в країні не працює промисловість і інші галузі». Так, в цьому році на Україні вдвічі скоротився експорт техніки, гербіцидів і насіння.

«Це означає, що в два рази впало виробництво. Оскільки в два рази впав експорт, то в два рази впали і надходження в казну від акцизу та податку на додану вартість. Ось звідки насправді ростуть ноги дефіциту бюджету», — заявив Пешко.

ВВП України в 2017 році виріс на 2,2%. Спад промислового виробництва в країні за підсумками минулого року склав 0,1%.