Експерти: зараз в Україні 36 млн населення із-за високої смертності, бідності і корупції

https://www.0512.com.ua/news/2135725

12:48, 24 серпня

В Україні різко погіршилася демографічна ситуація, заявивши віце-президент Академії економічних наук України, академік Академії соціального управління України, доктор економічних наук, кандидат медичних наук Анатолій Пешко.

Він нагадав, що в 1990 році українців було понад 50 млн, пише Уніан.

«Демографічна ситуація в Україні катастрофічна. За офіційною статистикою озвучується цифра 42 600 000 чоловік, проте, за даними Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи, станом на 1 січня 2017 року чисельність населення, без урахування тимчасово окупованих територій, складає всього 36 млн осіб. За даними ООН і Світового банку, 6-7 млн молодих людей, найбільш працездатного віку, виїхало в європейські країни на заробітки на низькокваліфіковані роботи. Отже, кількість населення – не більш як 36 млн. Катастрофічна ситуація зі смертністю, яка виросла в 2 рази, і в 2 рази впала народжуваність. Таким чином у країні створюється ситуація, що через 20 років в Україні буде не болів 20 млн українців. А нас було 50 млн », – зазначив Пешко.

Високий рівень смертності в Україні зумовлений не тільки за рахунок літніх людей, але і людей середнього віку, тому що їм не надається відповідна медична допомога.

«Маса людей працездатного віку помирає, тому що вони не можуть отримати нормальну медичну допомогу. Я не буду називати всі причини високої смертності, але основна – це глибока тотальна бідність, яка не дає людям забезпечити повноцінне харчування і придбання медпрепаратів, Які могли б продовжити і зробити життя якісної, підтримувати людей у працездатному стані », – заявивши Пешко.

За словами академіка, також різко погіршився демографічне співвідношення в українському суспільстві.

«Якщо раніше на одного працюючого в Україні був один непрацюючий, то сьогодні на одного працюючого припадає двоє непрацюючий», – сказав Пешко.

Також академік сказав, що не бачить позитивних результатів реформ, які реалізуються в країні, і розкритикував медичну реформу.

Разом з тим, за словами політологи Руслана Бизяева, Україна зараз стала соціально не комфортної країною, що стало однією з причин масової міграції, яка спостерігається.