Експерти: зараз в Україні 36 млн населення із-за високої смертності, бідності і корупції

https://journalist.today/ekspierty-sieichas-v-ukrainie-36-mln-nasielieniia-iz-za-vysokoi-smiertnosti-biednosti-i-korruptsii/

23.08.2018

Post image

В Україні різко погіршилася демографічна ситуація, заявив віце-президент Академії економічних наук України, академік Академії соціального управління України, доктор економічних наук, кандидат медичних наук Анатолій Пешко.

Він нагадав, що в 1990 році українців було понад 50 млн, пише Уніан.

«Демографічна ситуація в Україні катастрофічна. За офіційною статистикою озвучується цифра 42,6 млн чоловік, проте, за даними Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи, станом на 1 січня 2017 року чисельність населення, без урахування тимчасово окупованих територій, складає всього 36 млн осіб. За даними ООН і Світового банку, 6-7 млн молодих людей, найбільш працездатного віку, виїхало в європейські країни на заробітки в основному на чорнових, низькокваліфікованих роботах. Отже, кількість населення – не більш як 36 млн. Катастрофічна ситуація зі смертністю, яка виросла в 2 рази, і в 2 рази впала народжуваність. Таким чином у країні створюється ситуація, що через 20 років в Україні буде не більше 20 млн українців. А нас було 50 млн», – зазначив Пешко.

Високий рівень смертності в Україні зумовлений не тільки за рахунок літніх людей, але і людей середнього віку, тому що їм не надається відповідна медична допомога.

«Маса людей працездатного віку помирає, тому що вони не можуть отримати нормальну медичну допомогу. Я не буду називати всі причини високої смертності, але основна – це глибока тотальна бідність, яка не дає людям забезпечити повноцінне харчування і придбання медпрепаратів, які могли б продовжити і зробити життя якісної, підтримувати людей у працездатному стані», – заявив Пешко.

За словами академіка, також різко погіршився демографічне співвідношення в українському суспільстві.

«Якщо раніше на одного працюючого в Україні був один непрацюючий, то сьогодні на одного працюючого припадає двоє непрацюючих», – сказав Пешко.

Така ситуація склалася через погіршення життя українців за роки незалежності, що обумовлено неправильною політикою, що реалізується в країні – соціальної, економічної, а також через безвідповідальність, непрофесійність у гілках влади та корупції.

Також академік сказав, що не бачить позитивних результатів реформ, які реалізуються в країні, і розкритикував медичну реформу.

Разом з тим, за словами політолога Руслана Бизяева, Україна зараз стала соціально некомфортною країною, що стало однією з причин масової міграції, яка спостерігається.

Як повідомляв «Журналіст», населення України швидко скорочується через трудової міграції.