Експерти акцентують на необхідності терміново сформувати національну еліту України і зайнятися розвитком економіки країни

http://argumentua.life/eksperty-akcentiruyut-na-neobxodimosti-srochno-sformirovat-nacionalnuyu-elitu-ukrainy-i-zanyatsya-razvitiem-ekonomiki-strany/

Київ. 23 серпня. УНІАН. Зокрема, велику стурбованість викликає різке падіння рівня життя і безпеки , а також погіршення демографічної ситуації в Україні.

Про це йшла мова в ході експертного обговорення в УНІАН, приуроченого до Дня незалежності України, за участю: академіка і віце-президента Академії економічних наук України, академіка Академії вищої освіти України, академіка Академії соціального управління України, доктора економічних наук, кандидата медичних наук Анатолій Пешко; президента Української асоціації професіоналів безпеки Сергія Шабовти; експерта Українського інституту аналізу та менеджменту політики, політолога Миколи Спірідонова; політконсультанта, політолога Руслана Бизяева; народної артистки України, Героя України Ніни Матвієнко.

Як сказав академік і віце-президент Академії економічних наук України, академік Академії соціального управління України, доктор економічних наук, кандидат медичних наук Анатолій Пешко, в 1990 році українців було понад 50 мільйонів.

«Демографічна ситуація в Україні катастрофічна. За офіційною статистикою озвучується цифра 42,6 млн чоловік, проте, за даними Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи, станом на 1 січня 2017 року чисельність населення, без урахування тимчасово окупованих територій, складає всього 36 млн осіб. За даними ООН і Світового банку, 6-7 млн молодих людей, найбільш працездатного виїхало в європейські країни на заробітки в основному на чорнових, низькокваліфікованих роботах. Отже, кількість населення — не більш як 36 млн. Катастрофічна ситуація зі смертністю, яка в два рази зросла в два рази впала народжуваність. Таким чином у країні створюється ситуація, що через 20 років в Україні буде не більше 20 млн українців. А нас було 50 млн», — зазначив академік Пешко.

Високий рівень смертності в Україні, за його словами, не тільки за рахунок літніх людей, але і людей середнього віку, тому що їм не надається відповідна медична допомога.

«Маса людей помирає працездатного віку, тому що вони не можуть отримати нормальну медичну допомогу… Я не буду називати всі причини високої смертності, але основна — це глибока тотальна бідність, яка не дає людям забезпечити повноцінне харчування і придбання медпрепаратів, які могли б продовжити і зробити життя якісної, підтримувати людей у працездатному стані», — заявив Анатолій Пешко.

Він зазначив, що також різко погіршився демографічне співвідношення в українському суспільстві. «Якщо раніше на одного працюючого в Україні був один непрацюючий, то сьогодні на одного працюючого припадає двоє непрацюючих», — сказав академік Пешко.

Така ситуація, за його словами, склалася через погіршення життя українців за роки незалежності, що обумовлено неправильною політикою, що реалізується в країні — соціальної, економічної, а також через безвідповідальність, непрофесійність у гілках влади та корупції.

Також академік сказав, що не бачить позитивних результатів реформ, які реалізуються в країні, і розкритикував медичну реформу.

«Це медична реформа, яка забирає мільйони і буде забирати ще мільйони життів наших громадян… Медицина у нас буде платна, і, зокрема, для проведення елементарної операції, наприклад, апендициту, доведеться платити від 30 до 60-80 тис. грн, нейрохірургічні операції, травми — від 100 тис. грн і вище. Це означає, що тотально люди будуть вмирати, тому що їм не буде чинитися жодної медичної допомоги. А розмови про страхову медицину, це просто блеф, її ніхто нікому не дає», — заявив, зокрема, Анатолій Пешко.

Присутня на заході народна артистка України Ніна Матвієнко, в свою чергу, закликала українців не впадати у відчай.

«Навіть при цій всій ситуації я звертаюся сьогодні до свого народу з привітанням з святом нашої незалежності. Я дуже люблю свою землю, свою країну. Незалежність — це мама з маленькою дитиною, якого треба дуже берегти, плекати, допомагати цієї незалежності. До синам і дочкам України звертаюся, не будьте байдужими до нашої мами-незалежності. Ми такою ціною її сьогодні заробили, такою кров’ю, стільки дітей втратили… Ми повинні захистити свою землю», — сказала Ніна Матвієнко.

За словами політолога Руслана Бизяева, Україна зараз стала соціально некомфортною країною, що стало однією з причин масової міграції, яка спостерігається.

«Що треба зробити, щоб Україна стала успішною країною? Треба терміново сформувати свою національну еліту, яка чітко відповість на питання, хто ми і куди ми йдемо. Зараз дуже швидко змінюється геополітична карта світу. Вже всім у світі ясно, що попередня світова система звалилася, настає час ситуативних союзів. І при ситуативні союзи діє дуже простий і зрозумілий принцип — слабких топчуть, з сильними домовляються. Нам необхідно терміново стати сильними, треба припинити всі лінії розлому і всі конфлікти, як внутрішні, так і зовнішні. І всерйоз зайнятися економікою, тому що економіка стоїть на чолі всього», — сказав політолог Бизяев.