Добрі справи

Перший віце-президент Академії економічних наук України Анатолій Пешко встановив для дітей, що проживають у селі Хмарівка Вінницької області, дитячий майданчик.

Вихідний суботній день 29 травня 2021 року в селах Чернятка і Хмарівка Гайсинського району Вінницької області зранку був похмурим.

З приїздом академіка і першого віце-президента Академії економічних наук України Анатолія Пешка сонце визирнуло із-за хмар, тому що скрізь, куди приїжджає ця людина, діються добрі справи. Ось і цей день став для мешканців села Хмарівка добрим, тому що Анатолій Володимирович поділився часточкою свого щиросердного добра і установив для дітей, що проживають у цьому забутому українською владою й деякими лицемірами, рвачами-бізнесменами селі, дитячий майданчик.

До того ж так звані рвачі й пройдисвіти-«бізнесмени» через директора місцевої школи активно протидіяли протягом року, щоб цей дитячий майданчик було установлено.

І все-таки спільними зусиллями старости Сергія Бондарчука та голови ТГ Петра Швеця та інших небайдужих людей цей дитячий майданчик удалося встановити. До того ж це не перший дитячий майданчик, установлений Анатолієм Пешком.

За понад 16 років роботи в селах Чернятка і Хмарівка його агропідприємство «Надбужжя Плюс» і він, своїм особистим коштом, провів капітальну реконструкцію школи в селі Чернятка: відновив спортивний зал, прибудував приміщення для внутрішніх туалетів для дітей, провів туди комунікації з водою, яку, до речі, постачає до цієї сільської школи.

Крім цього, Анатолій Володимирович також зробив ремонти у двох дитячих садках сіл Чернятка і Хмарівка, ремонт єдиної медичної амбулаторії в селі Чернятка. Забезпечив цю медичну амбулаторію необхідним діагностичним і лікувально-профілактичним інструментарієм: хірургічним, гінекологічним, отоларингологічним тощо. Обладнав устаткування для стерилізації цього та іншого медичного інструментарію. До речі, у медичній амбулаторії Анатолій Пешко зробив систему центрального водяного опалення на твердопаливному котлі й на додачу подарував ще й бензопилу для різання дров.

Крім того, саме завдяки Анатолію Володимировичу було заасфальтовано 10 км дороги від смт Джулинка до Чернятки, а також основні вулиці у цьому селі. До того ж Анатолій Пешко установив вуличне освітлення на основних вулицях Чернятки. Практично щодня він допомагає тим людям, які потребують лікування, і тим родинам, які втратили своїх близьких, виділяючи на це значні кошти, спеціальний автотранспорт, вінки та інше. Побудував бетонний ажурний паркан навколо старого центрального цвинтаря й зробив дорогу на новий цвинтар. Виділив кошти для будівництва меморіалу для нового кладовища. Систематично своїм транспортом і своїми тракторами поліпшує тверде покриття на тих вулицях, де раніше не можна було ні проїхати, ні пройти через багаторічну багнюку.

За гроші Анатолія Пешка було добудовано і опоряджено Православний Храм у селі Чернятка, за кошти Анатолія Володимировича придбано всі основні будівельні матеріали й побудовано Храм у Хмарівці. Благодійну допомогу Православному Храму Анатолій Володимирович надає регулярно й донині.

А для того, щоб села жили, Анатолій Володимирович спеціально підтримує головного лікаря і директора Будинку культури села Чернятка, виплачуючи щомісячну матеріальну допомогу. Допомагає також активістам Будинку культури в селі Хмарівка.

Анатолій Володимирович розуміє, що життя сіл Чернятка і Хмарівка залежить від того, чи буде його агропідприємство «Надбужжя Плюс» давати робочі місця й зарплату жителям цих сіл, чи буде воно й надалі сплачувати всі податки в повному обсязі, на відміну від горе-орендарів, які беруть людську землю в чорну оренду і не платять податки до бюджетів цих сіл!

Щоб підприємство «Надбужжя Плюс» працювало й надалі ефективно, він проводить систематичну і капітальну реконструкцію всіх виробничих приміщень і споруд, самохідної техніки та всього величезного спектра сільськогосподарського ґрунтообробного обладнання та решти агрегатів.

Усі розсудливі жителі сіл Чернятка і Хмарівка сподіваються, що така активна діяльність Анатолія Пешка на території їхньої громади триватиме — і дасть їм надію на виживання та щасливе життя в ці нелегкі для всієї України часи.

Вдячні жителі сіл Чернятка і Хмарівка.