В УКРАЇНІ ВКРАЛИ 5 МЛН ГА ЗЕМЛІ, ВТРАЧЕНО НЕ МЕНШЕ 600 МЛРД ДОЛ., – АКАДЕМІК ПЕШКО

В УКРАЇНІ ВКРАЛИ 5 МЛН ГА ЗЕМЛІ, ВТРАЧЕНО НЕ МЕНШЕ 600 МЛРД ДОЛ., – АКАДЕМІК ПЕШКО

Академік пропонує покращити стан економіки, не продаючи землю

В Україні вкрали 5 млн га державної землі, втрачено не менше 600 млрд дол., тож про які кредити МВФ можна говорити, якщо транші кредитів – це навіть не крапля у морі порівняно з такими втратами.

Про це в ефірі на телеканалі “Перший Незалежний” заявив академік і перший віце-президент Академії економічних наук України Анатолій Пешко.

“Ухвалили закон про землю, почали впроваджувати його, і зараз тільки виступав колишній голова Держгеокадастру Роман Лещенко і сказав, що вже вкрадено понад 5 мільйонів гектарів державної землі. Вдумайтеся – 5 мільйонів гектарів! А насправді вкрадено вже близько 10 мільйонів гектарів землі”, – зазначив Анатолій Пешко.

Гість студії сказав, що це питання слід адресувати президенту України та монобільшості, адже йдеться про колосальні втрати.

“Уявляєте, що означає, що вкрадено понад 5 мільйонів гектарів землі? Це якщо порівняти з ціною європейської землі, там вартість одного гектара близько 60 тисяч євро, то виходить, що ми втратили близько не менше 600 мільярдів доларів. Питається, про які ми взагалі кредити МВФ говоримо?… Що таке 10 мільярдів, якщо у нас вкрадено 600 мільярдів доларів? Це навіть не крапля в морі”, – заявив Анатолій Пешко.

Академік зазначив, що запропонував програму, як можна покращити стан економіки, не продаючи землю. За його словами, за умов правильної інвестиційної політики при вкладанні коштів в українську землю за два роки ВВП країни можна збільшити до 500 млрд дол. зі 120 млрд дол.