In

В Академії економічних наук України закликали Зеленського закупити ” Супутник V»

В Академії економічних наук України закликали Зеленського закупити ” Супутник V»

Українців просто ні де буде лікувати і люди будуть вмирати, не дочекавшись медичної допомоги.

https://sevastopol.su/news/v-akademii-ekonomicheskih-nauk-ukrainy-prizvali-zelenskogo-zakupit-sputnik-v

Україна повинна купити російську вакцину від коронавірусу, заявив перший віце-президент Академії економічних наук України Анатолій Пешко, звертаючись до президента країни Володимира Зеленського.

Пешко побоюється, що через швидке поширення коронавірусу «українців просто ні де буде лікувати і люди будуть вмирати, не дочекавшись медичної допомоги», тому Україні «потрібна вакцина від коронавірусу». Він зазначив у Facebook, що багато країн “вже уклали контракти «з Росією, у якої є «розроблена і ліцензована вакцина»Супутник V”.

«На цій підставі я вважаю, що застосування російської вакцини для лікування коронавіруса є абсолютно правильним і необхідним дією з боку української влади», – заявив Пешко, додавши, що «Росія вже зареєструвала і другу вакцину – «ЭпиВакКорона» виробництва наукового центру «Вектор», яка проходить післяреєстраційні дослідження», а «центр імені Чумакова РАН розробив свою вакцину», вона «проходить стадію клінічних випробувань».

Пешко вказує, що ” вакцина фірми Pfizer, про яку так багато говорять останнім часом, має логістичні проблеми, їх необхідно враховувати в умовах України. Крім того,дана вакцина набагато дорожче російського аналога”.

Він закликав Зеленського ” домовитися з Володимиром Путіним і допомогти вирішити дане питання позитивно, щоб не постраждав український народ», щоб Україна «придбала російську вакцину або ще краще налагодила її виробництво, створивши українські фармацевтичні підприємства і одночасно нарощуючи економічний потенціал». Пешко запропонував “звернутися до Віктора Медведчука, який вже провів переговори з російським керівництвом з приводу закупівлі вакцини”.

“Я знаю Вас, шановний Володимире Олександровичу, як чуйну, добру і гуманну людину, тому звертаюся саме до Вас і прошу вас дати відповідні розпорядження Уряду України», – заявив Пешко, додавши, що «українці повинні прийняти єдине правильне рішення і закупити у Росії максимальну кількість доз для вакцинації». Він підкреслив, що потрібно «відкинути всі політичні розбіжності».

Відзначається, що ЄС «незважаючи на режим санкцій, може собі  дозволити використання російської вакцини на своїй території», вакцину «закуповують такі країни як Ізраїль, ОАЕ, Саудівська Аравія, Угорщина, Бразилія, Китай, Південна Корея, Туреччина, Індія». Пешко запитав: “Чому ж Україна не готова поставити життя людини вище політики?».

Нагадаємо, на початку жовтня президент Росії Володимир Путін і прем’єр Михайло Мішустін зустрілися з головою політради Української партії ОПЗЖ Віктором Медведчуком. У рамках зустрічі Путін заявив про готовність надати Україні вакцину від коронавірусу. Після цього міністр охорони здоров’я України не виключив можливість закупівлі вакцини від коронавірусу в Росії, якщо вона буде схвалена ВООЗ. Однак пізніше він запропонував поки не розглядати можливість закупівлі російської вакцини від коронавірусу, тому що, за його словами, вона не пройшла певні стадії клінічних випробувань. Зеленський розкритикував українських політиків за щеплення російською вакциною. Тим часом українська еліта, всупереч бажанню президента країни, вже оголосила полювання за російською вакциною.