In

Віце-президент Академії економічних наук закликав Зеленського закупити російську вакцину від коронавірусу

Віце-президент Академії економічних наук закликав Зеленського закупити російську вакцину від коронавірусу

https://strana.ua/news/301328-uchenyj-prizval-zelenskoho-kupit-vaktsinu-ot-koronavirusa-u-rf-2020.html

Перший віце-президент Академії економічних наук України Анатолій Пешко закликав президента Володимира Зеленського купити російську вакцину від коронавірусу “Супутник V”, незважаючи на триваючу війну.

Текст листа він опублікував на своїй сторінці в Facebook.

“Шановний Володимире Олександровичу! Епідемія коронавірусу в Україні набирає загрозливих масштабів. Приріст хворих в 11-12 тисяч чоловік за добу дуже швидко поставить розвалену вітчизняну систему охорони здоров’я на коліна. Українців просто ні де буде лікувати і люди будуть вмирати, не дочекавшись медичної допомоги. Це жахлива перспектива, яку карантин вихідного дня, на жаль, не зможе запобігти. Сьогодні вже всьому науковому співтовариству очевидно, причому, не тільки в Україні, а й у всьому світі, що для боротьби з епідемією необхідно вживати будь-яких заходів, які дозволять підняти Т – клітинний імунітет, що в свою чергу допоможе привести до посилення захисної реакції кожної людини”, – зазначено в повідомленні.

За його словами, Ізраїль, ОАЕ, Саудівська Аравія, Угорщина, Бразилія, Китай, Південна Корея, Туреччина та Індія вже нібито почали укладати договори з постачання російської вакцини, тому потрібно відкинути політичні мотиви і рятувати життя українців.

“За даними директора науково-дослідного центру епідеміології та мікробіології імені Гамалії Олександра Гінцбурга, чия установа і розробила вакцину, клітинний імунітет до коронавірусу після застосування препарату “Супутник V” може зберігатися до двох років. Чого цілком достатньо, щоб припинити ланцюжок поширення вірусу. Крім того, Росія вже зареєструвала і другу вакцину – “Епіваккорона” виробництва наукового центру “вектор”. Вона проходить постреєстраційні дослідження. А центр імені Чумакова РАН розробив свою вакцину, який містить цілісний вірус. Даний препарат також проходить стадію клінічних випробувань. Як очікується, зареєстрована вакцина може бути до кінця року. При цьому вакцина фірми Pfizer, про яку так багато говорять останнім часом, має логістичні проблеми, пов’язані з умовами зберігання. Крім того, дана вакцина набагато дорожче російського аналога”, – додав він.

Пешко закликав Зеленського купити зразки вакцини і виробляти їх в Україні, нарощуючи економіку країни. “щоб не постраждав український народ”.

“Я закликаю вас Володимир Олександрович, відкинувши всі політичні розбіжності, подумати про порятунок життів тисяч українців! Адже вони можуть померти від смертоносного вірусу в найближчі місяці. Європейський Союз, незважаючи на режим санкцій проти РФ, може собі  дозволити використання російської вакцини на своїй території. Всі ми зобов’язані в першу чергу думати про український народ. Політика почекає. Люди хочуть жити. Будь ласка, придбайте вакцину, дайте українцям шанс вижити”, – резюмував вчений.