Військовий конфлікт, енергетика, МВФ. Прогнози експерта.

https://uapolicy.org/index.php/2019/03/19/voennyj-konflikt-energetika-mvf-prognozy-eksperta/?fbclid=IwAR2X23MVsb5EsfMRl4y1bDmmNiHuhNwcqhCZ9Cd8euS9Cwj6cDFvCUPNJx0

19/03/2019

Фонд «Українська політика» продовжує публікувати думки експертів про основні ризики для економіки України в 2019 році. Цю проблему коментує кандидат медичних наук, доктор економічних наук, академік і перший віце-президент Академії економічних наук України Анатолій Пешко.

На думку Анатолія Пешко, одним з ризиків, що впливають на економіку країни, є військово-політичний конфлікт. Поки не припиниться війна, ні про який економічний розвиток не може бути й мови. За його словами, від військового конфлікту виграють США. «Для США ця війна є не тільки політичні, але й економічні інтереси, тому що йде ослаблення Росії як гравця на міжнародній арені», – зазначив він.

Також академік зарахував до ризиків, що впливають на економічне зростання країни – енергетичні проблеми, що накопичилися за останні п’ять років, в тому числі ціни на природний газ. Він зазначив, що Україна купує російський газ, але через Швейцарію та Угорщину, відповідно переплачуючи за нього.

Пешко фото

Експерт акцентував увагу на ризиках, пов’язаних з президентськими і парламентськими виборами, які також негативно впливають на розвиток економіки України. Від того, хто стане керувати країною, залежатиме подальший курс України. Також, за його словами, від того, хто прийде до влади, буде залежати подальша співпраця з МВФ, що теж прямо вплине на економічний стан країни. «Питання, яке найбільш гостро стоїть для світової фінансової еліти – це «дерибан української землі та інших природних ресурсів. Для політичної еліти – це війна з РФ», – додав він.

За словами Анатолія Пешка, на економіку країни впливають не тільки економічні процеси, а й політичні. Він зазначив, що світова фінансова банківська система функціонує не тільки завдяки економічним механізмам. Процес управління економічною системою здійснюється політичними методами. « Муаммар Каддафі, який хотів зробити економічний прорив у своїй країні і ще 12 арабських країнах, не зміг здійснити задумане. Він зробив економічні кроки, хотів вийти із зони впливу долара. Це йому коштувало життя. Те ж саме стосується лідера Іраку Саддама Хусейна. Це два лідери держав, досить розвинених в економічному і соціальному відношенні. Тим не менш, Саддам Хусейн був знищений і це було спеціально показано по телевізору, щоб справити ефект страху. Вирішувати свої економічні проблеми потрібно тільки в інтересах США», – навів приклад економіст.

На його думку, до ризиків відноситься і робота України з міжнародними фінансовими організаціями, в т. ч. з МВФ. Ставлення України з МВФ по суті-це ставлення України з Федеральною резервною системою США, тому що підприємство-дочірня структура США і знаходяться під контролем уряду.

Академік підкреслив, що Україну штучно ввели в стан економічної кризи, з якого виходу немає. Нереально віддавати за кредитами 20% від ВВП, при зростанні українського ВВП не більше 4%. Це один з головних економічних ризиків України. “Я не знаю жодну країну в світі, ВВП якої перевищував 24%. Навіть Китай в свої зоряні періоди інтенсивного розвитку мав близько 15% зростання ВВП. Щоб Україні вийти з фінансового краху, необхідно мати зростання ВВП більше 24%, а це нереально зробити, враховуючи всі показники», – резюмував експерт.