Аферисти й казнокради у владі пограбували Україну на 760 млрд доларів – академік Пешко

http://www.novoross.info/economics/47923-aferisty-i-kaznokrady-vo-vlasti-ograbili-ukrainu-na-760-mlrd-dollarov-akademik-peshko.html

«Новоросії. info” – напередодні 27-ої річниці “незалежності” України, видатний економіст, член Академії наук України Анатолій Пешко підвів короткі підсумки пострадянського періоду розвитку країни. На його думку, вони виявилися жахливими, і для того, щоб переламати ситуацію, в країні потрібно терміново міняти владу, а разом з нею і вектор розвитку економіки країни.

За підрахунками академіка, при нормальному розвитку бюджет України на сьогодні мав би становити понад 800 млрд доларів — а на ділі він складає усього 38 млрд.

«Люди, які стояли і стоять біля керма української влади, фактично пограбували країну на 760 млрд доларів. І вони ж ще тепер радіють якимось позитивним підсумками незалежності», — з обуренням каже академік.

Експерт навів ряд інших красномовних цифр. Так, за даними АНУ, сьогодні в країні реально проживає не більше 33 млн українців — замість 52 млн. у 1991 році. За минулі роки країна повністю втратила космічну галузь, ВПК, левову частку промисловості, а сільське господарство стрімко деградує.

«Сусідня Росія обігнала нас у рази по виробництву зерна! — повідомив академік. — Ми навіть у найбільш урожайному 2012 році зібрали 58 млн тонн, а Росія лише в минулому році — 135 млн тонн! У 1991 році поголів’я худоби на Україні становила 46 млн голів, а зараз — трохи більше мільйона! Це справжня катастрофа для країни, яка оголосила себе «аграрної наддержавою».

Академік констатував — на порозі 27-ої річниці «незалежності» Україна є найвідсталішою країною Європи і при цьому стрімко регресує.

У чому, на думку академіка Пешко, нинішнє скрутне становище країни пояснюється розривом економічних і фінансових зв’язків з Росією.

«Я вважаю, що Росія і Україна — брати, але ми свідомо відмовилися від допомоги братської країни і продовжуємо рвати останні зв’язки», — вважає Пешко.

Експерт також повідомив, що сьогодні 80% українців живуть за межею бідності, 40% громадян регулярно недоїдають, а 20% взагалі голодують. Проте влада не звертають уваги на ці процеси, внаслідок чого потік мігрантів з країни зростає в геометричній прогресії.

Якщо в 2017 році потік виїхавший на заробітки зріс на 24%, то з початку 2018 року — вже на 30%. На думку Пешко, якщо ця тенденція продовжиться, то вже через 10-15 років на Україні залишиться не більше 20 млн жителів.

«На жаль, україна сьогодні правлять аферисти й казнокради, зовсім не розбираються в економіці. Єдина надія — на те, що в 2019 році після виборів нового президента і парламенту нам вдасться змінити владу в країні, а разом з ними — і основний вектор її розвитку», — резюмував академік.

Між тим в українській еліті багато, м’яко кажучи, не поділяють поглядів Анатолія Пешко. Тому, за спостереженнями ФАН, йому доводиться пересуватися по Києву в супроводі як мінімум двох озброєних охоронців.

Поліна Цибулько