Анатолій Пешко. Розкручуючи тему інфляції, в країні проводять умілий грабіж

http://vz.ua/publication/39041-raskruchivaya-temu-inflyatsii-v-strane-provodyat-umelyy-grabezh

22.09.2014 / 17:56

Усвідомивши економічні наслідки ескалації конфлікту з Росією, союзники тихенько відвертаються від України.

«Європа сором’язливо прикривається копійчаною допомогою і декількома сотнями бронежилетів, дозволяючи нашому східному сусідові будувати газопроводи в обхід України», — вважає віце-президент Академії економічних наук України Анатолій Пешко.

За його словами, під виглядом штучного розкручування теми інфляції гривні, в країні проводиться плановий і вмілий грабіж, в рази перевищує апетити колишньої влади.

«Нова команда на чолі з Олександром Турчиновим, Арсенієм Яценюком і колишнім главою Нацбанку Степаном Кубивим ні в чому собі не відмовляє. А про Лондонську нерухомость колишнього генпрокурора України Олега Махніцького за десятки мільйонів доларів вже ходять легенди. Причому, на цю тенденцію вибори президента і нові призначення, в тому числі голови Нацбанку, ніяк не вплинули», — говорить експерт.

Він упевнений, що обмежуючі фактори, які зараз застосовуються до України, ставлять нашу країну в становище банкрута.

«На сьогоднішній день навіть найбільш ліквідні підприємства промислового і агрокомплексів починають працювати у збиток. Основною причиною чому — гіперінфляція і відсутність ефективної боротьби з нею. Свою життєздатність можуть підтримувати тільки бюджетні сфери з підживленням. Але через місяць і вони можуть опинитися на межі фолу. Звичайні люди почали боротьбу за виживання і підготовку до голодної і холодної зими», — заявляє Анатолій Пешко.

Для реального вирівнювання ситуації, за його словами, необхідно в першу чергу припинити війну. По-друге, для критичного імпорту валюта повинна купуватися у Нацбанку за курсом 8-10 гривень за долар.

«Бізнес до сих пір працює з цим показником і розуміє, що все інше — штучна накрутка. Саме за такого індексу повинні закуповуватися життєво важливі товари, які у нас не виробляються. А в першу чергу це енергоносії, обладнання ВПК, фармацевтичні препарати, запчастини для агропромислового комплексу, необхідні добрива та засоби захисту рослин», — аналізує експерт. Всі інші сфери можуть обслуговувати свої валютні потреби на відповідних аукціонах.

Анатолій Пешко переконаний, що дії влади мають бути спрямовані на зростання внутрішнього ринку і реальне підвищення купівельної спроможності населення. Ці умови в дуже короткостроковій перспективі дозволять не тільки вирівняти ситуацію в економіці, але і вийти на вже частково спорожнілі, з-за так званих санкцій, ринки Європи і Росії. Такі кроки влади підвищать добробут кожного жителя країни, зберігши  тисячі життів українців.