In

Анатолій Пешко просить Віктора Медведчука допомогти повернути додому утримуваних в ОРДЛО українців

Анатолій Пешко просить Віктора Медведчука допомогти повернути додому утримуваних в ОРДЛО українців

Звернення Академіка Анатолія Пешко до голови політичної партії ” Опозиційна платформа – За життя” Медведчука Віктора Володимировича.

Шановний Вікторе Володимировичу!
Не дивлячись на зміну президентів в Україні, ситуація на сході нашої країни практично не змінюється в кращу сторону.
Є очевидним, що мир на Донбасі і повернення полонених додому відкладається. У тристоронній контактній групі Україна систематично з квітня отримує відмови.
При цьому Вам в ОРДЛО довіряють набагато більше, ніж українській владі. Свідченням цьому є пропозиція ЛДНР передати Україні групу утримуваних осіб за вашого посередництва. Мова про жінок, літніх і страждаючих важкими захворюваннями осіб. Україна зобов’язана повернути своїх громадян додому.
В умовах повної політичної імпотенції чинної влади не залиште без уваги численні звернення родичів полонених. Ви завжди пропонували зробити обмін “всіх на всіх” і говорили, що в Російській Федерації з цим згодні. Зараз випав випадок повернути людей в односторонньому порядку.
Українська влада в особі Леоніда Кравчука вже позначили, що будуть противитися передачі утримуваних осіб Вам. Більш того, пропонують вирішувати питання “на міждержавному рівні”, визнаючи таким чином ОРДЛО незалежними державами. Це або непрофесіоналізм або злочинна діяльність, відповідати за яку владі ще належить. Але зараз головне-долі людей.
Більше трьох років тому вам вже вдалося провести масштабний обмін полоненими до Нового року незважаючи на те, що, за вашими словами, Петро Порошенко всіляко перешкоджав обміну. Від імені всіх родичів полонених прошу не зупинятися у ваших намірах. Нехай політичні чвари і заздрість людей, які не мають впливу на подібні процеси, не завадить поверненню українців додому.
З повагою, Анатолій Пешко