Академік Пешко – Президенту Зеленському: В Україні готується земельна афера, яка не має аналогів у світі

Академік і перший віце-президент Академії економічних наук України Анатолій Пешко звернувся з листом до президента Володимира Зеленського, в якому вказує на ризики і можливості, які стоять перед Україною

Президенту України Зеленському В. О.

Шановний Володимире Олександровичу!

Звернутися до Вас мене змусила велика тривога за майбутнє нашого українського народу, наших із Вами дітей та онуків. Унаслідок нав’язаних Україні свідомо помилкових, шкідливих та навіть злочинних планів трансформації в агропромисловому секторі України вже за три місяці може статися незворотна трагедія.

Вам добре відомо, що в Україні вкрадено вже майже 10 млн га державної орної землі. Зроблено це, прикриваючись вашим указом “Про передачу земель державної власності у розпорядження Об’єднаних територіальних громад” (ОТГ).

З моменту передачі державних земель (ОТГ) відбулися такі злочинні дії з боку державних чиновників України.

Землі, передані в ОТГ, було ніби за документами розподілено між учасниками АТО, але, як виявилося, майже в усіх областях України фігурують одні й ті самі прізвища та паспорти одних і тих самих атовців. Тобто за законом України громадяни України мають право отримати 2 га землі тільки один раз на кожного громадянина України, який проживає в Україні протягом останніх щонайменше 10 років і не більше того. Крім того, що землі було виділено одним і тим самим особам, учасникам АТО, афганцям, чорнобильцям та іншим особам, які мають певні державні пільги, характерно, що одразу після отримання за документами виділеної землі за нотаріальними дорученнями ці землі було перепродано вузькому колу осіб, які мають прямий або опосередкований стосунок до значної кількості українських олігархів. Причому продаж землі здійснювали за цінами 300-500 дол. за 1 га, тобто практично задарма. Таким чином, в Україні вже вкрадено державної землі від 7-1() млн га з наявних на кінець 90-х років в Україні 11,4 млн га земель державної власності.

Ці українські землі ще можна повернути державі за умови, що ви перенесете термін надання сили закону “Про продаж орної землі”. В іншому випадку ці землі буде продано світовим іноземним власникам – світовим фінансовим олігархам – за європейськими цінами, а Україна втратить всю свою орну державну землю, вартість якої, за найскромнішими оцінками, становить близько 700 млрд дол., – втратити назавжди.

Тобто буде здійснено аферу-крадіжку, яка не має аналогів у світі за всі ХІХ, ХХ, ХХІ століття.

Крім цього, економіці України, бюджет якої сьогодні становить якихось нещасних 38-40 млрд дол., буде завдано нищівного удару, після чого підняти Україну буде вже НЕМОЖЛИВО!!!

Я переконливо прошу Вас зустрітися зі мною для того, щоб я доніс до Вас абсолютно правдиву об’єктивну інформацію про те, як можна зупинити цю катастрофу, що насувається, і, навпаки, використовувати цю державну землю для блискавичного підйому економіки України!

Як приклад наводжу вам невеликі розрахунки. В Україні нині сумлінні орендарі платять орендну плату на руки людям (9 тис. грн за 1,8 га землі). Якщо підрахувати цю орендну плату з урахуванням податків, які сплачуються державі з цієї орендної плати, а саме 18% прибуткового податку, 1,5%  військового збору, 20 % ПДВ (вже сплаченого з реалізації цієї сільгосппродукції для сплати орендної плати орендодавцем), то крім 9 тис. грн орендної плати, податки з цієї суми, що сплачуються державі, становлять 3555 грн разом, орендна плата для агровиробника становить 12 555 грн. Поділити це на курс долара (в середньому 28 грн/ дол.— – це 448 дол. за 1,8 га в середньому. Тобто це 249-250 дол. за 1 га. Така орендна плата є тільки в Німеччині — найбагатшій країні Європи.

Якщо українська держава здасть в оренду землі, які є в її розпорядженні (11 млн га – землі, начебто вкрадені, але вкрадені поки тільки за документами), тільки українським орендарям за такою орендною платою, то ми отримаємо щорічного чистого доходу 2 млрд 750 млн дол. Це те, що Україна може отримати від передачі землі в оренду українським виробникам. В ідеалі ми можемо залучити в Україну іноземних інвесторів, і я можу бути гарантом виконання цієї програми. При цьому ціна орендної плати буде щонайменше 250 дол. з гектара, а крім того, за договором оренди іноземний орендар зобов’язаний буде інвестувати гроші в розвиток зрошуваного землеробства на 100% площ орендованих земель, а також з умовою, що на кожен гектар орендованої площі іноземний орендар зобов’язаний буде відродити м’ясне і молочно-товарне виробництво з розрахунку: 1 голова великої рогатої худоби на 1 га землі.

Які колосальні реальні інвестиції отримає Україна протягом перших двох років від реалізації цієї програми?

  1. Для побудови системи зрошення іноземний інвестор змушений буде вкласти щонайменше 10-12 тис. дол. на 1 га української землі, що в перерахунку на 10 млн га державної землі становитиме 100-120 млрд дол. безповоротних інвестицій, вкладених в українську землю.
  2. При розвитку м’ясного і молочно-товарного тваринництва, для створення сучасних виробництв такого типу інвестор зобов’язаний буде вкласти щонайменше 30 тис. дол. на створення умов для вирощування, утримання корів, їх доїння, збирання, охолодження і зберігання молока для подальшого його перероблення. Тільки прямі інвестиції за цією програмою становитимуть: 30 тис. дол. на 1корову х 10 млн га = 300 млрд дол. Це абсолютно реальні цифри.

Таким чином, Україна отримає щорічно від 2,5 до 3 млрд дол. чистої орендної плати – чистих надходжень до бюджету держави. Плюс ВВП України тільки за рахунок прямих інвестицій збільшиться на 420 млрд дол. і досягне рівня в 540 млрд дол. і вище. Тобто за два роки Україна отримає зростання ВВП 500%, а може, й більше. При цьому Україні абсолютно не потрібні жодні кредити, які заганяють нашу країну і народ у кабалу, знищують перспективу української державності.

Потрібно пам’ятати, що входження до країни суми, що дорівнює 420 млрд доларів і більше, стимулюватиме інфраструктуру цих агропромислових об’єктів, що неминуче викличе колосальний попит на продукцію української металургії, українського виробничого машинобудування, збільшить потребу України в електроенергії, в потужному зростанні будівельної індустрії, а також у зростанні індустрії глибокого перероблювання сільськогосподарської продукції. Тобто Україна отримає виробництво з високою доданою вартістю. В Україні з’явиться бум виробничо-будівельних матеріалів, попит на машинобудівну продукцію для сільського господарства і перероблення його продукції, що неминуче призведе до зростання попиту на залізорудну продукцію ГЗК, продукцію металургійних і феросплавних заводів, продукцію гігантів хімічної промисловості, що виробляють добрива для сільського господарства.

Зростання вищевказаних виробництв сприятиме зростанню заробітної плати, а значить, повернення висококваліфікованих фахівців із-за кордону до країни. Все це викличе підвищення всередині українського попиту на товари і послуги, а підвищення платоспроможного попиту всередині країни викличе, відповідно, зростання в інших галузях народного господарства України, таких як легка промисловість, виробництво будівельних матеріалів, відродження сфери послуг тощо.

Всі ці процеси сприятимуть збільшенню і реальному наповненню бюджету України, а це дозволить державі профінансувати інші пріоритетні галузі економіки: ракетобудування, літакобудування та сучасне приладобудування. Але для всіх вищевказаних галузей необхідно пам’ятати про необхідність паралельного і пріоритетного зростання електроенергетики, без якої промислове виробництво неможливе. Для розв’язання цієї проблеми я теж маю програму.

Україна потребує розвитку якісної системи охорони здоров’я не тільки з припинення розвитку Ковід-19, а й для розвитку потужної санітарної протиепідеміологічної служби, тому що найближчим часом Україну та інші країни світу очікують більш страшні потрясіння, пов’язані з умисним поширенням різних інфекційних вірусних, а також бактеріальних і грибкових захворювань; не виключено спроб поширення смертельно небезпечних генетичних захворювань через нібито добровільно-примусову систему вакцинації (про цю небезпеку також слід пам’ятати).

Разом із рецептами розв’язання економічних і соціальних проблем маю рецепти розв’язання політичних больових точок нашої країни. Це стосується Донбасу та інших непідконтрольних територій України. Ці питання є конфіденційними і я їх зможу озвучити на закритих зустрічах тет-а-тет.

Р. S. Хочу донести до Вашої уваги інформацію про те, що в Україні є ще ряд проблем, які люди, що оточують Вас, просто не бачать або не розуміють. Це ті проблеми, які можуть спричинити втрату 20-30% бюджету країни, якщо їх не буде усунено швидко й ефективно. Я знаю як і можу допомогти розв’язати ці проблеми.

З глибокою повагою та надією на взаєморозуміння, надією на спільне розв’язання глобальних проблем України,

щиро Ваш друг,

академік і перший віце-президент Академії економічних наук України

Анатолій Пешко