Академік Пешко – Президенту Зеленському: В Україні готується земельна афера, яка не має аналогів в світі

Академік Пешко – Президенту Зеленському: В Україні готується земельна афера, яка не має аналогів в світі

Академік і перший віце-президент Академії економічних наук України Анатолій Пешко звернувся з листом до президента Володимиру Зеленському, в якому вказує на ризики і можливості, які стоять перед Україною.

Текст звернення опубліковано на сайті 112.tv.

Президенту України Зеленському В. А.

Шановний Володимире Олександровичу!

Звернутися до Вас мене змусила велика тривога за майбутнє нашого українського народу, наших з Вами дітей та онуків. В результаті нав’язаних Україні свідомо помилкових, шкідливих і навіть злочинних планів трансформації в агропромисловому секторі України вже через три місяці може статися необоротна трагедія.

Вам добре відомо, що в Україні вкрадено вже майже 10 млн га державної орної землі. Зроблено це під прикриттям Вашого указу “Про передачу земель державної власності в розпорядження Об’єднаних територіальних громад” (ЗТВ).

З моменту передачі державних земель (ЗТВ) відбулися наступні злочинні дії з боку державних чиновників України.

Землі, передані в ОТГ, були як би по документам розподілені між учасниками АТО, але, як виявилося, майже у всіх областях України фігурують одні й ті ж прізвища та паспорта одних і тих же атошніков. Т. е. Згідно із Законом України громадяни України мають право отримати 2 га землі тільки один раз на кожного громадянина України, що проживає в Україні не менше останніх 10 років і не більше того. Крім того, що землі були виділені одним і тим же особам, учасникам АТО, афганцям, чорнобильцям та іншим особам, які мають певні державні пільги, характерно, що відразу після отримання по документам виділеної землі по нотаріальним дорученням ці землі були перепродані вузькому колу осіб, які мають пряме або опосередковане відношення до значного числа українських олігархів. Причому продаж землі здійснювалася за цінами 300-500 дол. За 1 га, т. Е. Практично задарма. Таким чином, в Україні вже вкрадено державної землі від 7-1 () млн га з наявних на кінець 90-х років в Україні 11,4 млн га земель державної власності.

Ці українські землі ще можна повернути державі за умови, що Ви перенесете термін введення в дію закону “Про продаж орних земель”. В іншому випадку ці землі будуть продані світовим іноземним власникам – світовою фінансовою олігархам – за європейськими цінами, і Україна втратить всі свої орні державні землі, вартість яких, за найскромнішими оцінками, становить близько 700 млрд дол., Втратити назавжди.

Т. е. Буде здійснена афера – крадіжка, яка не має аналогів в світі за весь ХIX, XX, XXI століття.

Крім цього, економіці України, бюджет якої сьогодні становить якихось нещасних 38-40 млрд дол., Буде завдано нищівного удару, після чого підняти Україну буде вже НЕМОЖЛИВО !!!

Я переконливо прошу Вас зустрітися зі мною, для того щоб я доніс до Вас абсолютно правдиву об’єктивну інформацію про те, як можна зупинити цю катастрофу, що насувається і, навпаки, використовувати цю державну землю для блискавичного підйому економіки України!

Як приклад наводжу Вам невеликі розрахунки. В Україні зараз сумлінні орендарі сплачують орендну плату на руки людям (9 тис. Грн за 1,8 га землі). Якщо підрахувати цю орендну плату з урахуванням податків, що сплачуються державі з цієї орендної плати, а саме 18% прибуткового податку, 1,5% військового збору, 20% ПДВ (вже сплаченого з реалізації цієї сільгосппродукції для сплати орендної плати орендодавцем), то крім 9 тис. грн орендної плати податки з цієї суми, що сплачуються державі, становлять 3555 грн. Разом орендна плата для агровиробника становить 12 555 гривень. Поділити це на курс долара (в середньому 28 грн / дол.) – це 448 дол. За 1,8 га в середньому. Т. е. Це 249-250 доларів за 1 га. Така орендна плата має місце тільки в Німеччині – найбагатшій країні Європи.

Якщо українська держава здасть в оренду землі, наявні в його розпорядженні (11 млн га – як би вкрадені, але вкрадені поки тільки по документам), тільки українським орендарям щодо такої орендної плати, то ми отримаємо щорічний чистий дохід 2 млрд 750 млн дол. Це то, що Україна може отримати від здачі землі в оренду українським виробникам. В ідеалі ми можемо залучити в Україну іноземних інвесторів і я можу бути гарантом виконання цієї програми. При цьому ціна орендної плати буде не менше 250 дол. З гектара, а крім того, за договором оренди іноземний орендар зобов’язаний буде інвестувати гроші в розвиток зрошуваного землеробства на 100% площ орендованих земель, а також з умовою, що на кожен гектар орендованої площі іноземний орендар зобов’язаний буде відродити м’ясне і молочно-товарне виробництво з розрахунку: 1 голова великої рогатої худоби на 1 га землі.

Які колосальні реальні інвестиції отримає Україна протягом перших двох років від реалізації цієї програми?

  1. Для побудови системи зрошення іноземний інвестор змушений буде вкласти не менше 10-12 тис. Дол. На 1 га української землі, що в перерахунку на 10 млн га державної землі складе 100-120 млрд дол. Безповоротних інвестицій, вкладених на українській землі.
  2. При розвитку м’ясного і молочно-товарного тваринництва, для створення сучасних виробництв такого типу інвестор зобов’язаний буде вкласти не менше 30 тис. Дол. На створення умов для вирощування, утримання корів, їх доїння, збору, охолодження і зберігання молока для подальшої його переробки . Тільки прямі інвестиції за цією програмою складуть: 30 тис. Дол. На 1 корову х 10 млн га = 300 млрд дол. Це абсолютно реальні цифри.

Таким чином, Україна отримає щорічно від 2,5 до З млрд дол. Чистого орендної плати – чистих надходжень до бюджету держави. Плюс ВВП України тільки за рахунок прямих інвестицій збільшиться на 420 млрд дол. І досягне рівня в 540 млрд дол. І вище. Т. е. За два роки Україна отримає зростання ВВП 500%, а може, і більше. При цьому Україні абсолютно не потрібні ніякі кредити, які заганяють нашу країну і народ в кабалу, що знищують перспективу української державності.

Потрібно пам’ятати, що входження в країну суми, що дорівнює 420 млрд дол. І більше, буде стимулювати інфраструктуру цих агропромислових об’єктів, що неминуче викличе колосальний попит на продукцію української металургії, українського виробничого машинобудування, збільшить потребу України в електроенергії, в потужному зростанні будівельної індустрії, а також у зростанні індустрії глибокої переробки сільськогосподарської продукції. Т. е. Україна отримає виробництво з високою доданою вартістю. В Україні з’явиться бум виробничо-будівельних матеріалів, попит на машинобудівну продукцію для сільського господарства і переробки його продукції, що неминуче призведе до зростання попиту на залізорудну продукцію ГЗК, продукцію металургійних і феросплавних заводів, продукцію гігантів хімічної промисловості, які виробляють добрива для сільського господарства.

Зростання вищевказаних виробництв сприятиме зростанню заробітної плати, а отже повернення висококваліфікованих фахівців з-за кордону в країну. Все це викличе підвищення всередині українського попиту на товари і послуги, а підвищення платоспроможного попиту всередині країни викличе, відповідно, зростання в інших галузях народного господарства України, таких як легка промисловість, виробництво будівельних матеріалів, відродження сфери послуг і т. Д. І т. п.

 

Всі ці процеси будуть сприяти збільшенню і реального наповнення бюджету України Це дозволить державі профінансувати інші пріоритетні галузі економіки: ракетобудування, літакобудування і сучасне приладобудування. Але для всіх вищевказаних галузей необхідно пам’ятати про необхідність паралельного і пріоритетного зростання електроенергетики, без якої промислове виробництво неможливо. Для вирішення цієї проблеми у мене теж є програми.

Україна потребує розвитку якісної системи охорони здоров’я не тільки з припинення розвитку Ковід-19, а й для розвитку потужної санітарної протиепідеміологічної служби, тому що найближчим часом Україна і інші країни світу очікують більш страшні потрясіння, пов’язані з умисним поширенням різних інфекційних вірусних, а також бактеріальних і грибкових захворювань; не виключені спроби поширення смертельно небезпечних генетичних захворювань через нібито добровільно-примусову систему вакцинації (про цю небезпеку також слід пам’ятати).

Разом з рецептами вирішення економічних і соціальних проблем у мене є рецепти вирішення політичних больових точок нашої країни. Це стосується Донбасу та інших непідконтрольних територій України. Ці питання є конфіденційними, і я їх зможу озвучити на закритих зустрічах тет-а-тет.

Р. S. Хочу донести до Вашої уваги інформацію про те, що в Україні є ще ряд проблем, які люди, що оточують Вас, просто не бачать або не розуміють. Це ті проблеми, які можуть привести до втрати 20-30% бюджету країни, якщо вони не будуть усунені швидко і ефективно. Я знаю як і можу допомогти вирішити ці проблеми.

З глибокою повагою і надією на взаєморозуміння, надією на спільне вирішення глобальних проблем України,

щиро Ваш друг,

академік і перший віце-президент академії економічних наук України