Академік Пешко – Президенту Зеленському: В Україні готується земельна афера, яка не має аналогів у світі

Академік Пешко – Президенту Зеленському: В Україні готується земельна афера, яка не має аналогів у світі

Академік і перший віцепрезидент Академії економічних наук України Анатолій Пешко звернувся з листом до президента Володимира Зеленського, в якому вказує на ризики та можливості, які стоять перед Україною.

Президенту України

Зеленському В. А.

Шановний Володимире Олександровичу!

Звернутися до вас мене змусила велика тривога за майбутнє нашого українського народу, наших з Вами дітей і онуків. В результаті нав’язаних Україні завідомо помилкових шкідливих і, навіть, злочинних планів трансформації в агропромисловому секторі України, вже через три місяці може статися незворотна трагедія.

Вам добре відомо, що в Україні вкрадено вже майже 10 млн га державної орної землі. Зроблено це, прикриваючись вашим Указом “Про передачу земель державної власності у розпорядження об’єднаних територіальних громад” (ОТГ).

З моменту передачі державних земель (ОТГ), відбулися наступні злочинні дії з боку державних чиновників України:

Землі, передані в ОТГ, були ніби за документами розподілені між учасниками АТО, але, як виявилося майже у всіх областях України фігурують одні й ті ж прізвища та паспорти одних і тих же АТОвців. Тобто, за законом України громадяни України мають право отримати 2 га землі тільки один раз на кожного громадянина України, який проживає в Україні не менше останніх 10 років і не більш того. Крім того, що землі були виділені одним і тим же особам, учасникам АТО, афганцям, чорнобильцям та іншим особам, які мають певні державні пільги. Характерно, що відразу після отримання за документами виділеної землі, за нотаріальними дорученнями ці землі були перепродані вузькому колу осіб, які мають пряме або опосередковане відношення до значної кількості українських олігархів. Причому продаж землі здійснювався за цінами 300-500 доларів за 1 га, тобто, практично задарма. Таким чином, в Україні вже вкрадено державної землі від 7-1 млн га з наявних на кінець 90-х років в Україні 11,4 млн га земель державної власності.

Ці українські землі ще можна повернути державі за умови, що ви перенесете термін введення в дію закону “про продаж орної землі”. В іншому випадку, ці землі будуть продані світовим іноземним власникам – світовим фінансовим олігархам за європейськими цінами, і Україна втратить всю свою орну державну землю, вартість якої за найскромнішими оцінками становить, близько 700 млрд доларів – втратить назавжди.

Тобто, буде здійснена афера – крадіжка, яка не має аналогів у світі за все 19, 20, 21 століття.

Крім цього, економіці України, бюджет якої сьогодні становить якихось нещасних 38-40 млрд доларів, буде завдано нищівного удару, після чого підняти Україну буде вже неможливо!!!

Я переконливо прошу вас зустрітися зі мною для того, щоб я доніс Вам абсолютно правдиву об’єктивну інформацію, як можна зупинити цю катастрофу, що насувається, і, навпаки, використовувати цю державну землю для блискавичного підйому економіки України!

Як приклад наводжу вам невеликі розрахунки: в Україні зараз сумлінні орендарі платять орендну плату на руки людям (9 тис. грн за 1,8 га землі). Якщо підрахувати цю орендну плату з урахуванням податків, які сплачуються державі з даної орендної плати, а саме 18% – прибуткового податку, 1,5% – військового збору, 20% – ПДВ (вже сплаченого з реалізації цієї сільгосппродукції для сплати орендної плати орендодавцем). Крім 9 тис. грн орендної плати, податки з цієї суми, що сплачуються державі становлять 3555 грн разом, орендна плата для агровиробника становить 12 555 грн. Поділити це на курс долара (в середньому 28 грн/дол.) – це 448 доларів за 1,8 га, в середньому. Тобто, це 249-250 доларів за 1 га. Така орендна плата виплачується тільки в Німеччині – найбагатшій країні Європи.

Якщо українська держава здасть в оренду землі, наявні в її розпорядженні (11 млн га), землі, як би вкраденої, але вкраденої поки тільки за документами, тільки українським орендарям по такій орендній платі, то ми отримаємо щорічного чистого доходу 2 млрд 750 млн доларів США. Це те, що Україна може отримати від здачі землі в оренду українським виробникам. В ідеалі ми можемо залучити в Україну іноземних інвесторів, і я можу бути гарантом виконання цієї програми. При цьому, ціна орендної плати буде не менше 250 доларів з гектара, а крім того за договором оренди іноземний орендар зобов’язаний буде інвестувати гроші в розвиток зрошуваного землеробства на 100% площ орендованих земель, а також з умовою, що на кожен гектар орендованої площі іноземний орендар зобов’язаний буде відродити м’ясне і молочно-товарне виробництво з розрахунку: 1 голова великої рогатої худоби на 1 га землі.

Які колосальні реальні інвестиції отримає Україна протягом перших двох років від реалізації даної програми:

  1. Для побудови системи зрошення іноземний інвестор змушений буде вкласти не менше 10-12 тис. доларів на 1 га української землі, що в перерахунку на 10 млн га державної землі складе 100-120 млрд доларів безповоротних інвестицій, вкладених на українській землі.
  2. При розвитку м’ясного і молочно-товарного тваринництва, для створення сучасних виробництв такого типу, інвестор зобов’язаний буде вкласти не менше 30 тис. доларів на створення умов для вирощування, утримання корів, їх доїння, збору, охолодження і зберігання молока для подальшого його перероблювання. Тільки прямі інвестиції за цією програмою складуть 30 тис. доларів на 1 корову х10 млн га = 300 000000000 доларів. Це абсолютно реальні цифри.

Таким чином, Україна отримає щорічно від 2,5 млрд доларів до 3 млрд доларів чистої орендної плати – чистих надходжень до бюджету держави плюс ВВП України, тільки коштом прямих інвестицій збільшиться на 420 млрд доларів і досягне рівня в 540 і вище млрд доларів. Тобто, за два роки Україна отримає 500%, а може і більше, зростання ВВП. При цьому, Україні абсолютно не потрібні ніякі кредити, які заганяють нашу країну і народ в кабалу, знищують перспективу української державності.

Потрібно пам’ятати, що входження в країну суми, що дорівнює 420 і більше млрд доларів стимулюватиме інфраструктуру даних агропромислових об’єктів що неминуче викличе колосальний попит на продукцію української металургії, українського виробничого машинобудування, збільшить потребу України в електроенергії, в потужному зростанні будівельної індустрії, а також у зростанні індустрії глибокого перероблення сільськогосподарської продукції. Тобто, Україна отримає виробництво з високою доданою вартістю. В Україні з’явиться бум виробничо-будівельних матеріалів, попит на машинобудівну продукцію для сільського господарства і перероблення її продукції, що неминуче призведе до зростання попиту на залізорудну продукцію ГЗК, продукцію металургійних і феросплавних заводів, продукцію гігантів хімічної промисловості, що виробляють добрива для сільського господарства.

Зростання вищевказаних виробництв сприятиме зростанню заробітної плати, а значить, повернення висококваліфікованих фахівців з-за кордону в країну. Все це викличе підвищення всередині українського попиту на товари та послуги, а підвищення платоспроможного попиту всередині країни викличе, відповідно, зростання в інших галузях народного господарства України, як то, легка промисловість, виробництво будівельних матеріалів, відродження сфери послуг тощо.

Всі дані процеси сприятимуть збільшенню і реальному наповненню бюджету України це дозволить державі профінансувати інші пріоритетні галузі економіки: ракетобудування, літакобудування та сучасне приладобудування. Але для всіх вищевказаних галузей необхідно пам’ятати про необхідність паралельного і пріоритетного зростання електроенергетики, без якої промислове виробництво неможливе. Для розв’язання цієї проблеми у мене теж є програми.

Україна потребує розвитку якісної системи охорони здоров’я не тільки з припинення розвитку COVID-19, а й для розвитку потужної санітарної протиепідеміологічної служби. Тому що найближчим часом Україну та інші країни світу очікують більш страшні потрясіння, пов’язані з умисним поширенням різних інфекційних вірусних, а також бактеріальних і грибкових захворювань; не виключені спроби поширення смертельно небезпечних генетичних захворювань через, нібито, добровільно примусову систему вакцинації (про цю небезпеку також слід пам’ятати).

Разом з рецептами вирішення економічних і соціальних проблем у мене є рецепти вирішення політичних больових точок нашої країни. Це стосується Донбасу та інших непідконтрольних територій України. Дані питання є конфіденційними і я їх зможу озвучити на закритих зустрічах тет-а-тет.

Р.С. хочу донести до Вашої уваги інформацію про те, що в Україні є ще низка проблем, які люди, що оточують Вас, просто не бачать або не розуміють. Це ті проблеми, які можуть призвести до втрати 20-30% бюджету країни, якщо вони не будуть усунені швидко та ефективно. Я знаю, як можу допомогти розв’язати ці проблеми.

З глибокою повагою і надією на взаєморозуміння, надією на спільне розв’язання глобальних проблем України щиро Ваш друг, академік і перший віцепрезидент академії економічних наук України

Анатолій Пешко