In

Академік Пешко попросив Медведчука дати згоду на виробництво російської вакцини в Україні

Академік Пешко попросив Медведчука дати згоду на виробництво російської вакцини в Україні

https:/krugozor.site/akademik-peshko-poprosil-medvedchuka-dat-soglasie-na-proizvodstvo-rossijskoj-vaktsiny-v-ukraine/

Академік, перший віце-президент АОН України, доктор економічних наук Анатолій Пешко звернувся до голови політради партії «опозиційна платформа — за життя». Депутат Віктор Медведчук з проханням укласти угоду про виробництво російської вакцини проти коронавірусу в Україні через демонстративну бездіяльність української влади. Ось текст звернення, повністю опублікований в блозі на сайті кореспондента:

Шановний Віктор Володимирович,

Як ви самі відзначили, коронавірус нікого не щадить. І ніхто не обходить стороною. Президент і його дружина, близько 100 депутатів і міністрів вже перенесли цю хворобу. Як не дивно, коронавірусом захворів і глава МОЗ. Тому ми вважаємо, що немає ні найменшої необхідності в розширенні нинішньої пандемії.

Але ми говоримо не тільки про наслідки хвороби для людини, для окремого організму. Страждає і весь державний “організм”. Наша і без того слабка економіка отримує все більше і більше ударів, малий і середній бізнес зазнає збитків. А демарші мерів і місцевих адміністраторів, які відмовляються дотримуватися карантину, можна назвати новим сепаратизмом, який ризикує поховати єдність нашої країни. Як бачите, наслідки коронавірусу лежать не тільки на чисто медичному рівні.

Отже, поширення хвороби необхідно негайно зупинити. Це проблема на даний момент. А на майбутнє нам потрібно звести до мінімуму його повторення, всі ті другу, третю і десяту «хвилі», якими прогнозисти лякають суспільство. Як це зробити?

Насправді, нічого кращого вакцинації сьогодні не винайдено. Це не універсальний інструмент, а найефективніше з того, що людство винайшло за століття свого значного існування. Так, в ідеалі Україна перша представить власні розробки в цій сфері. Це підвищило б авторитет влади і зміцнило б її репутацію. Але, на жаль, першу вакцину проти коронавірусу наші вчені не створили.

Як ви, безсумнівно, знаєте, багато країн проводять дослідження та клінічні випробування в цій галузі. Хтось-з більшим, а хтось-з меншим успіхом. Росії це вже вдалося. Препарат, що отримав назву» супутник В”, показав ефективність 94,5%. В його основі лежить аденовірус. Відомо, що такі вакцини застосовувалися і раніше і вважаються досить надійними. За словами розробників, клітинний імунітет до коронавірусу після використання супутника може зберігатися до двох років. Цього більш ніж достатньо, щоб зупинити ланцюжок поширення вірусу.

Тим часом, засновник німецької компанії BioNTech разом з американськими партнерами Pfizer розробив власну вакцину, заявляючи, що використання їх препарату зупинить поширення хвороби тільки взимку 2021-2022.

В України просто немає зайвого року. Ставки занадто високі, тому що статистика показує, що кількість хворих в нашій країні зростає майже в геометричній прогресії.

Але справа не тільки в “нарощуванні” виробників вакцин, і не у відсотках, які визначають, наскільки ефективно їх дію на організм. Справа ще і в логістиці, і в готовності країн-виробників «поділитися» своїм винаходом з Україною.

Так, наприклад, вакцина від BioNTech / Pfizer має логістичні проблеми, пов’язані з умовами зберігання, що в Україні може бути дуже великою проблемою. Крім того, ця вакцина вже продається у великих кількостях в Європейському Союзі і США. Коли Україна отримає це, ніхто не знає.

Зрештою, навіть президент США Трамп пообіцяв доставити вакцини громадянам США не раніше квітня наступного року. Чи треба говорити, що Україна не стоїть на порядку денному США і європейських країн? Вони забезпечать захист власного населення і вже другі (якщо не десяті) думають про «третій світ».

На тлі всієї цієї ситуації, яка здається майже безнадійною, Росія вже зараз, завдяки Вам, готова зробити Україніи вакцину. Ми знаємо, що Ви домовилися про можливість доставки Sputnik V в обхід величезної черги з 50 країн. Наша влада явно відкинула цю можливість. І це при тому, що російську вакцину купують такі розвинені країни, як Ізраїль, Чехія та Угорщина. Бразилія, Китай та Індія готові розвивати його разом з Росією, а Казахстан, Індія і Туреччина готові його виробляти.

І ми знаємо, що супутник — не єдина розробка російських вчених, є альтернативи. Їх цінність підтверджується інтересом, що проявляється країнами Євросоюзу та Ізраїлем, який залишається своєрідним стандартом медичного обслуговування.

Ми переконані, що коли на карту поставлено виживання всього українського народу, всі політичні розбіжності можна і потрібно призупинити. Тому ми просимо Вас, Вікторе Володимировичу, погодитися на його виробництво на території України, тому що українська влада не хоче так демонстративно його купувати.

Це шанс, який ніхто не сміє упустити. Політика не може бути вищою і дорожчою за людське життя. Ми просимо вас допомогти мільйонам українців врятувати своє життя і здоров’я!

З глибокою повагою,

академік, перший віце-президент Української академії наук, доктор економічних наук, кандидат медичних наук Анатолій Пешко.