In

Академік Пешко попросив Віктора Медведчука дати згоду на виробництво російської вакцини в Україні

Академік Пешко попросив Віктора Медведчука дати згоду на виробництво російської вакцини в Україні

https://vmire.news/akademik-peshko-poprosil-viktora-medvedchuka-dat-soglasie-na-proizvodstvo-rossijskoj-vaktsiny-v-ukraine/

 

Анатолій Пешко, академік, перший віце-президент Академії економічних наук України, доктор економічних наук, звернувся до голови політради партії ” опозиційна платформа – за життя» депутата Віктора Медведчука з проханням узгодити виробництво російської вакцини проти коронавірусу в Україні через демонстративну бездіяльність української влади. Ось текст звернення, повністю опублікований в блозі на сайті Корреспондент:

Шановний Вікторе Володимировичу!

Як ви самі помітили, коронавірус нікого не щадить. І ніхто не обходить стороною. Президент і його дружина, майже сотня депутатів і міністрів вже перенесли цю хворобу. Як не дивно, коронавірусом захворів і глава МОЗ. Таким чином, ми вважаємо, що немає ні найменшої необхідності в поширенні інформації про нинішню пандемії.

Але мова йде не тільки про наслідки хвороби для людини, для окремого організму. Страждає і весь державний “організм”. Наша і без того слабка економіка отримує все більше ударів, малий і середній бізнес зазнають збитків. А демарші мерів і місцевих адміністраторів, які відмовляються дотримуватися карантину, можна назвати новим сепаратизмом, який ризикує поховати єдність нашої країни. Як бачите, наслідки коронавірусу лежать не тільки в чисто медичної площині.

Тому поширення хвороби необхідно негайно зупинити. Це виклик на даний момент. А на майбутнє необхідно звести до мінімуму його повторення, всі ці другі, треті і десяті «хвилі», якими лякають суспільство синоптики. Як це може бути зроблено?

Власне, на сьогоднішній день нічого кращого вакцинації не придумано. Це не універсальний інструмент, а найефективніше з того, що людство винайшло за століття свого осмисленого існування. Так, було б ідеально, якби Україна першою виступила зі своїми розробками в цій сфері. Це підвищить авторитет влади і зміцнить її репутацію. Але, на жаль, першу вакцину від коронавірусу наші вчені не створили.

Як ви напевно знаєте, у багатьох країнах проводяться дослідження та клінічні випробування в цій галузі. Хтось-з великим, а хтось з меншим успіхом. Росії це вже вдалося. Препарат, що отримав назву» супутник В”, показав ефективність 94,5%. В його основі лежить аденовірус. Відомо, що такі вакцини використовувалися і раніше і вважаються досить надійними. За словами розробників, клітинний імунітет до коронавірусу після використання супутника може зберігатися до двох років. Цього цілком достатньо, щоб зупинити ланцюжок поширення вірусу.

Тим часом засновник німецької компанії BioNTech спільно з американськими партнерами з Pfizer розробив власну вакцину, заявляє, що за допомогою їх препарату зупинити поширення хвороби можна буде тільки до зими 2021-2022 років.

В України цього зайвого року просто немає. Ставки занадто високі, тому що, як показує статистика, кількість хворих в нашій країні зростає майже в геометричній прогресії.

Але справа не тільки в «накачуванні» виробників вакцини, і не в процентному співвідношенні, що визначає ефективність її впливу на організм. Справа ще і в логістиці, і в готовності країн-виробників «поділитися» своїм винаходом з Україною.

Так, наприклад, у вакцини від BioNTech / Pfizer є логістичні проблеми, пов’язані з умовами зберігання, що в Україні може бути дуже великою проблемою. Крім того, ця вакцина вже закуплена у великих кількостях Європейським Союзом і США. Коли Україна зможе його отримати, ніхто не знає.

Адже навіть президент США Трамп пообіцяв надати вакцини американським громадянам не раніше квітня наступного року. Чи варто говорити, що Україна не входить в пріоритети як США, так і країн Європи? Їм доведеться забезпечити захист власного населення, і вже друге (якщо не десяте) думати про «третій світ».

На тлі всієї цієї ситуації, яка виглядає майже безвихідною, Росія вже завдяки вам готова надати Україні свою вакцину. Ми знаємо, що Ви домовилися про можливість поставки Sputnik V в обхід величезної черги з 50 країн. Наша влада відверто відкинула цю можливість. І це при тому, що російську вакцину закуповують такі розвинені країни, як Ізраїль, Чехія, Угорщина. Бразилія, Китай та Індія готові розвивати його разом з Росією, а Казахстан, Індія і Туреччина готові його виробляти.

І ми знаємо, що супутник – не єдина розробка російських вчених; також є альтернативні варіанти. Їх цінність підтверджується інтересом, що проявляється країнами Євросоюзу та Ізраїлем, який залишається своєрідним стандартом медичного обслуговування.

Ми переконані, що коли на карту поставлено виживання всього українського народу, всі політичні розбіжності можна і потрібно припинити. Тому ми просимо вас, Вікторе Володимировичу, узгодити його виробництво на території України, оскільки українська влада так демонстративно не хоче його купувати.

Це шанс, який ніхто не сміє упустити. Політика не може бути вищою і ціннішою за людське життя. Ми просимо вас допомогти мільйонам українців, врятувати їх життя і здоров’я!

З глибокою повагою,

Академік, перший віце-президент Академії наук України, доктор економічних наук, кандидат медичних наук Анатолій Пешко.