In

Академік Пешко звернувся до Медведчука з проханням домовитися про виробництво в Україні російської вакцини від COVID-19

Академік Пешко звернувся до Медведчука з проханням домовитися про виробництво в Україні російської вакцини від COVID-19

https://vz.ua/news/66974-akademik-peshko-obratilsya-k-medvedchuku-s-prosboy-dogovoritsya-o-proizvodstve-v-ukraine-rossiyskoy-vaktsiny-ot-covid-19

Українська влада, незважаючи на те, що в країні практично кожен день фіксуються чергові антирекорди за кількістю хворих COVID-19, наполегливо відмовляється вести переговори про постачання російської вакцини «Супутник V», Про що раніше при зустрічі з Президентом РФ Володимиром Путіним домовився голова політради партії «опозиційна платформа – за життя» Віктор Медведчук.
Як прості українці, так і відомі на всю країну політики, громадські діячі, вчені, лікарі обурені рішенням Президента України Володимира Зеленського відмовитися від поставок російської вакцини.
Зокрема, перший віце-президент Академії економічних наук України, академік Анатолій Пешко заявив, що коли на кону виживання всього українського народу, всі політичні розбіжності можуть і повинні бути поставлені на паузу.
“Тому просимо Вас, Віктор Володимирович (Медведчук . – Ред.), домовитися про її виробництво на території України, якщо вже українська влада настільки показово не хоче її купувати. Це той шанс, який ніхто не сміє упустити. Політика не може бути вищою і ціннішою за життя людини. Просимо Вас допомогти мільйонам українців, врятувати їх життя і здоров’я», – зазначив вчений.
Заслужений діяч мистецтв України Любов Титаренко переконана в тому, що на сьогоднішній день питання стоїть ребром – виживуть українці, чи ні.
«Але наша влада заради задоволення своїх короткозорих лжепатріотичних амбіцій готова вбивати українців, але відмовитися від допомоги братнього російського народу. Від імені всіх матерів і бабусь, які турбуються про своїх дітей і онуків, від імені всіх діячів культури, у яких розум за розум загортає від псевдопатріотичного чаду, я звертаюся до вас (до Віктора Медведчука. – Ред. – з проханням використовувати весь свій політичний вплив, всі свої зовнішньополітичні зв’язки і весь ваш досвід для порятунку нашої з вами країни – України. Просимо Вас негайно звернутися до Президента Російської Федерації з проханням від народу України проігнорувати політиків і їх особисті інтереси і надати людям вже розроблену в Росії вакцину”, – заявила вона.
У свою чергу, композитор Володимир Бистряков вказує на те, що антикоподібний фонд, про який розповідає українська влада, розкрадений, жорсткими карантинними заходами домагається дрібний і середній бізнес, а про посібники, настільки характерні для цивілізованих країн, можна навіть і не заїкатися.
“Останньою краплею цинізму влади стала відмова від рятівної російської вакцини, яка дозволила б врятувати сотні наших життів. Які тут, до біса, можуть бути політичні дискусії і розшаркування перед американцями, коли мова йде про наше з вами життя?» – обурений композитор.
Раніше Віктор Медведчук повідомив, що зацікавленість в отриманні російської вакцини до початку жовтня 2020 року виявили понад 40 країн Європи, Близького Сходу, а також Латинської Америки і Південно-Східної Азії, у багатьох з яких рівень життя і розвитку медицини набагато вищий, ніж в Україні.
“Російська вакцина виграє і в ціні, і в умовах зберігання – її можна зберігати тривалий час в морозилці звичайного холодильника, а не при наднизькій температурі до мінус 75-80 градусів, як того вимагає американсько-німецька вакцина, ціна якої набагато вище російської. Упевнений, що влада повинна використовувати всі можливості для боротьби з пандемією, адже мова йде не тільки про життя і здоров’я українських громадян, хоча вони і повинні стояти на першому місці. Та держава, яка першою подолає наслідки епідемії, має шанси отримати серйозний поштовх для свого розвитку і відновлення економіки. Але українська влада, готова, як на західні кредити, підсадити Україну на голку поставок вакцини з одного джерела, цього не розуміє. Або їй заборонили це розуміти«, – зазначив лідер» опозиційної платформи-за життя ” Віктор Медведчук.