АКАДЕМІК ПЕШКО ВІДЗНАЧЕНИЙ ГРАМОТОЮ ВЕРХОВНОЇ РАДИ

АКАДЕМІК ПЕШКО ВІДЗНАЧЕНИЙ ГРАМОТОЮ ВЕРХОВНОЇ РАДИ

ГОЛОС УКРАЇНИ

Низка громадських організацій України і, зокрема, Українська спілка ветеранів Афганістану, Академія економічних наук України, громадські організації, що входять до всеукраїнського об’єднання “Народна рада”, клопотали перед керівництвом Верховної Ради України про відзначення Анатолія Пешка Грамотою українського парламенту.

Загалом Анатолія Пешка не доводиться аж занадто довго представляти як кандидата на високу парламентську відзнаку. Впродовж усіх трьох десятиліть періоду відновлення державної незалежності України Анатолій Пешко завжди у гущі найважливіших суспільних подій у житті нашої держави. Лікар-науковець, який успішно розпочав свій шлях у вітчизняній медицині, Анатолій Пешко швидко полинув у державотворчі процеси молодої Української держави і так само швидко опанував усі без винятку аспекти розвитку української економіки. Виняткова працездатність, унікальна наукова ерудиція, вміння і бажання блискавично втілювати наукові винаходи та відкриття у практику економічно-господарських механізмів принесли Анатолію Пешку заслужений авторитет і визнання в середовищі знаних професіоналів вітчизняної економічної науки та господарників-виробничників.

Ще одна особливість характеру А. Пешка — сміливість в обстоюванні власних переконань, чесність і принциповість у питаннях стратегії розвитку України у найдраматичніші роки її новітньої державницької історії. Анатолій Пешко ніколи не боявся говорити про те, що інші відчували, але висловити не наважувалися. Більше того, він володів і досі не втратив рідкісного уміння чітко, образно, дохідливо і переконливо висловити свою думку, а оцінки та економічний аналіз із вуст академіка А. Пешка завжди відрізняються конструктивізмом, несуть у собі дієву конкретику і наукову аргументацію. Академік Анатолій Пешко ніколи не обмежувався лише теоретичними питаннями економічної науки. Він — успішний та досвідчений практик, новатор і талановитий менеджер-організатор у кількох важливих економічно-господарських проектах. Упродовж уже майже десятиліття Анатолій Пашко успішно працює як винятково фаховий менеджер у сфері агробізнесу.

Глибинний, науково обґрунтований і не раз перевірений практикою успішних господарських рішень професіоналізм Анатолія Пешка органічно поєднується з його моральними засадами, де завжди присутні повага до старших, де обов’язкова увага до кожного із колег та будь-кого із підлеглих. Однозначно домінуючим моральним імперативом та життєвим кредо Анатолія Пешка є його благодійна діяльність і багатолітнє шефство над установами соціального захисту та дитячими інтернатними закладами. Щонайперше — у його рідній Житомирській області. Як батько, як досвідчений керівник, як громадський активіст, Анатолій Пешко ніколи не забуває про потреби нужденних, про дітей-сиріт і завжди надає їм свою посильну допомогу. Тому парламентська нагорода “За заслуги перед Українським народом” — винятково справедлива, вчасна і достойна життєвого внеску А. Пешка відзнака, з якою його варто щиро і сердечно привітати.

Олександр Мороз, Голова Верховної Ради України другого і п’ятого скликань;

Віталій Цимбалюк, президент Академії медичних наук України, академік Національної академії наук України, доктор медичних наук, професор;

Сергій Червонописький, голова Союзу ветеранів Афганістану;

Сергій Лукашевич, заступник голови “Союзу громадських організацій “Народна рада”;

Олександр Амоша, президент Академії економічних наук України;

Богдан Андрушків, президент Академії соціального управління України, доктор економічних наук, професор;

Алла Череп, академік Академії економічних наук, академік Академії наук вищої школи України, професор, декан економічного факультету Запорізького національного університету;

Микола Білопольський, віце-президент Академії економічних наук України, доктор економічних наук, професор;

Станіслав Табачніков, президент Національної академії наук вищої освіти України, професор, академік Академії наук вищої школи України;

Іван Олійник, генерал армії Міжнародного козацького руху;

Ніна Матвієнко, Герой України, народна артистка України;

Раїса Недашківська, народна артистка України, кавалер ордена княгині Ольги, I, II, III ступенів, заступник голови Національного союзу театральних діячів України.

Володимир Бистряков, заслужений артист України.