Узаконена корупція В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ УКРАЇНИ

Узаконена корупція В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ УКРАЇНИ

Уряд і Президент України, спільно з парламентом, позбавивши агровиробників пільгового оподаткування, крадуть щорічно у фермерів України, приблизно 6 млрд. 250 млн. доларів США. У гривневому еквіваленті це приблизно дорівнює 160 млрд. грн. Це той основний ресурс, завдяки якому виживає нинішня, непрофесійна, яка не вміє заробляти, клептократична українська влада.
Найцинічніше це те, що Прем’єр-міністр В. Гройсман знаючи, що вони щороку оббирають аграріїв у межах 160 млрд.грн., натомість пафосно обіцяє прямі дотації селу, то 3, то 6 млрд.грн. Вдумайтеся, який цинізм: крадуть 160 млрд.грн., а дотацій видають аграріям у розмірі 3-6 млрд.грн. рік. І при цьому необхідно звернути увагу, що дотації йдуть друзям Президента і Прем’єр-міністра. Минулого року майже 2 млрд. грн було дано прямих дотацій Миронівському хлібопродукту, власником якого є друг Президента Ю. Косюк, близько 1 млрд.грн. Компанії «Авангард» О. Бахматюка, а всі інші – реальні фермери, залишилися з одними поборами. Ось це і є мегакорупція в аграрному секторі.
Повний непрофесіоналізм Президента і уряду призводить до того, що багато простих власників землі, з метою відходу від сплати податків, роблять видимість, що беруть землю для особистого користування. А насправді неофіційно віддають в оренду дрібним і середнім фермерам. При цьому, держава недоотримує прибутковий податок з орендної плати на землю, не отримує фіксованого сільгоспподатку з цієї землі і, відповідно, не отримує ні податку на додану вартість, ні прибуткового податку, податку за дивідендами з тих фермерів, які неофіційно обробляють такі землі, а площі земель, які перебувають у такий тіньовий формі обробки, в деяких областях досягають 20-30 %. А це вже корупція з боку простих людей і фермерів. Особливо слід звернути увагу, що, коли сільськогосподарську землю як-би обробляють власники самостійно, а на ділі здають в оренду «по-чорному», наноситься збиток не тільки бюджету держави, але й самій українській землі, т. к. поділ великих полів на дрібні шматочки, належать таким фермерам, призводить до перетворення великотоварного виробництва у дрібнотоварне, що ускладнює обробку землі і підвищує собівартість і витратність самого сільгоспвиробництва. Крім того, власники землі, використовуючи землю «в чорну», порушують її сівозміну, не використовують передові технології, які покращують, а не погіршують кадастрові властивості ґрунту, що в кінцевому рахунку призводить до втрати якості ґрунтів та їх родючості.
Землі, які перебувають у державній власності, а також землі з категорії невитребуваних паїв; землі, призначені для під’їзних шляхів до кожного виділеного паю, використовуються Райдержадминистрациями, як засіб для особистої наживи, т. к. договору на їх оренду переукладаються щорічно і, відповідно, від голови району залежить кому він дасть в оренду ці землі (природно тому, хто більше заплатить йому неофіційною «допомоги»). Знову ж таки, ставка орендної плати може варіювати від 3 до 12 % від кадастрової вартості землі на розсуд глави Райдержадминистрации. Це, так звана, дрібна, але всюдисуща корупція в аграрному секторі.
Дані факти корупції та непрофесіоналізму уряду у сфері податкового, земельного, фінансово-економічного регулювання призведуть до розвалу аграрної галузі!

Так що, якщо уряд негайно не усуне всі перераховані вище і багато інші факти корупції, непрофесіоналізму і обману по відношенню до агровиробникам, то мрії про Україну, як світової аграрної супердержаві залишаться, як жалюгідні спогади про минуле агропромисловому підйомі в Україні, що спостерігалися до приходу до влади нинішніх аферистів, казнокрадів і дилетантів!

Академік і Віце-президент Академії

Економічних наук України А. Пешко

0 Понравилось?