Медична “реформа” імені парамедика У. Супрун

Медична “реформа” імені парамедика У. Супрун

Прийнята Верховною Радою України медична реформа, під явним тиском Прем’єр-міністра Ст. Гройсмана, його міністра охорони здоров’я У. Супрун і підписана президентом України, є, без перебільшення, системою тотального знищення українського народу, яку можна сміливо поставити в один ряд з голодомором 1932-33 р. р. Цей, так званий, «медикомор» 2018 року передбачає три основні завдання:

Зняти з держави зобов’язання по наданню безкоштовної і кваліфікованої медичної допомоги всім громадянам України, що грубо порушує Конституцію України і перекладає витрати на захист життя і здоров’я людей на плечі безпосередньо зубожілого населення нашої країни. Тим самим, наші податки, які ми платимо в бюджет держави, використовуються державними чиновниками вищого і середнього рангу в своїх особистих корупційних схемах. Для цієї мети, згідно з медичної «реформу», створюється непередбачуваний Конституцією орган, якийсь громадська рада по медицині, який на власний розсуд, без будь-якого стороннього контролю і кваліфікованого управління, буде розподіляти весь медичний бюджету за своїм «великодержавного» розсуд, що, апріорі, підтверджує корупційну сутність цього непідконтрольного ні медичної громадськості, ні співробітникам міністерства охорони здоров’я органу щодо відмивання державних витрат на охорону здоров’я України.

Навантаження, яка передбачена на одного, так званого, сімейного лікаря в кількості 2 тис. чол. в рік, апріорі, показує, що сімейний лікар зможе приділити кожному зі своїх 2 тис. пацієнтів не більш півгодини часу протягом усього року. Навіть самий обдовбаний «майдаун», сподіваюся, розуміє, що якщо у лікаря фізично є тільки 30 хв. часу для огляду, обстеження, постановки діагнозу і проведення лікування вищезгаданому середньостатистичному пацієнту, плюс оформлення паперової, або навіть електронної документації ні про яку ефективної і реальної допомоги, а тим більше ні про яке лікування пацієнта від будь-якого захворювання говорити не доводиться. Таким чином, спочатку всім зрозуміло, що придумана Супрун навантаження сімейного лікаря є утопічною, якщо не сказати точніше – ідіотичною. Бо півгодини недостатньо не тільки для всіх перерахованих вище дій, які необхідно виконати лікаря, але цього часу недостатньо навіть для оформлення документації та збору анамнезу, а не говорячи вже про обстеження, постановку діагнозу і лікуванні хворого. Гасла про сімейного лікаря-це такий самий фейк, як гасла про європейський рівень життя, який за обіцянками наших нинішніх державних діячів вже мав би наступити в Україні. Але ми бачимо, що знаходимося від Європи ще далі, ніж були в 2013 році до досконалого в країні держ. перевороту!

Фінансування системи охорони здоров’я за принципом Супрун, неминуче призведе до ліквідації практично всієї системи академічних медичних установ (ми бачимо, що сьогодні інститути в системі Академії мед. наук України працюють по 2 дні на тиждень, як наприклад, Інститут нефрології; або ж взагалі зупиняють свою роботу, як наприклад, Інститут кардіохірургії ім. Н.М. Амосова). У такій же трагічній ситуації всі міські та районні в М. Києві та в інших областях України лікувальні установи. На сьогоднішній день, майже всі лікарні або взагалі не отримують, або отримають 10%, максимум 15 % фінансових коштів, необхідних для свого функціонування і надання невідкладної і спеціалізованої, і тим більше, високоспеціалізованої медичної допомоги. Тобто, мед. реформа має ще одну мету, офіційно завуальовану-це Розвал всієї багатоступінчастої і налагодженої медичної допомоги населенню.

Особливу увагу необхідно звернути на розцінки на медичні послуги, які багаторазово (у 5, 10, а іноді 20 разів) перевищують реальні доходи не тільки найбідніших верств населення, але і, так званого, середнього класу. Це означає, що 85 % населення України для отримання необхідної медичної допомоги доведеться продати все своє майно і немає впевненості, що це врятує того нещасного пацієнта, який буде змушений звернутися в лікувальний заклад, що працює за системою парамедика У. Супрун. Значить, 85 % українців стануть жертвами українсько-американського “медікомора” 2018 року!

З глибоким жалем про те, що відбувається в системі охорони здоров’я України, академік та Віце-президент Академії економічних наук України, кандидат

медичних наук А. В. Пешко

0 Понравилось?