МЕДИЦИНА-РЕФОРМА УКРАЇНА: МЕДИЦИНА-РЕФОРМА

МЕДИЦИНА-РЕФОРМА УКРАЇНА: МЕДИЦИНА-РЕФОРМА

“Спалах інфекційних хвороб в Україні стали наслідком “реформ” у медицині”, – академік Анатолій Пешко.
КИЇВ, 1 лютого. /ТАСС/. Масові спалахи захворювання на кір, поширення правця, сибірської виразки, туберкульозу, лептоспірозу та інших важких захворювань, про які Україна забула за роки радянської влади, стали результатом критичного стану системи охорони здоров’я в країні. Таку думку висловив у бесіді з корр. ТАСС український академік, кандидат медичних наук, доктор економічних наук Анатолій Пешко.
“За даними Міністерства охорони здоров’я України, у більшості областей країни фіксуються масові спалахи захворювання на кір – всього вже більше восьми тисяч хворих на кір дітей і дорослих, – повідомив Пешко. – Це вже епідеміологічний поріг і ситуацію можна назвати епідемією”. Проте, за словами академіка, кір – не найжахливіше захворювання, яке поширюється в Україні. “В нас стали з’являтися захворювання, про які ми забули за часів СРСР: сибірська виразка, туберкульоз, лептоспіроз та інші. Це пов’язано з тим, що не проводиться належної роботи по профілактиці особливо небезпечних інфекцій і вакцинації населення проти поліомієліту, кору, коклюшу, дифтерії, правця”, – пояснив він.
Бракує вакцин.
“Вакцинація ж, у свою чергу, не проводиться у зв’язку з тим, що немає в достатній кількості самих вакцин, – говорить Пешко. Україна не має досить засобів для її закупівель, і деякі країни надають вакцини в якості гуманітарної допомоги, – розповів він. – Так, від Угорщини прийшло вісім тисяч доз. Вони виділили їх не лише тому, що розуміють скрутне становище, але й тому, що усвідомлюють – число наших громадян, які приїжджають до них на роботу є потенційними розповсюджувачами небезпечної інфекції”.
Пешко відмітив, що загострення ситуації з вакцинацією населення сталося ще і у зв’язку з припиненням Україною закупівель медикаментів в Росії. “Наша влада з політичних міркувань розірвала відносини з РФ, у якої ми закупали дуже багато різних вакцин і лікарських препаратів, і сьогодні наші люди страждають від відсутності високоякісних препаратів російського виробництва, які часто є набагато кращими як за українські та індійські, так і за європейські”, – впевнений він.
Епідемія беззаконня
“Ситуація з кором – цей окремий прояв відношення нинішньої влади до охорони здоров’я, до громадян України, – переконаний український академік. – У нас епідемія не лише кору, у нас епідемія, передусім, беззаконня, корупції і аферизма”. Він вважає, що це “беззаконня” можна зупинити тільки шляхом зміни влади, а широко розрекламована медична реформа, що почалася, проблему із захворюваністю не змінить у кращу сторону. “Ніякої медичної реформи в Україні не відбувається, сталася просто підміна понять: безкоштовна медицина була замінена платною, тобто витрати бюджету України на охорону здоров’я переклали на плечі простих громадян України”, – говорить Пешко.
Зокрема, навів він приклад, в Мінохоронздоров’я ліквідовували Управління по санітарно-епідеміологічній медицині, яке відповідало за проведення профілактичних робіт проти поширення особливо небезпечних інфекцій. “Програма “Дешеві ліки”, яка покликана забезпечити доступ до ліків людям, вимушених приймати їх довічно, також не працює”, – відмітив академік. Таким чином, не “можна розглядати проблему кору ізольовано від усіх інших”, – резюмував Пешко.
Медична реформа
Новий закон про медичну реформу в Україні вступив в силу 30 січня. Одним з основних пунктів документу є розділення медичних послуг на два види: безкоштовні і платні. Тепер, відповідно до закону, українцям надаватиметься державний гарантований пакет певного об’єму медичних послуг і лікарських засобів, які держава зобов’язується оплачувати по заздалегідь встановлених тарифах. Самі тарифи затверджуватиме уряд України щорічно. Проте в гарантований пакет планується внести лише найпоширеніші випадки звернень до лікаря, а саме порятунок або невідкладна допомога пацієнтові, первинна медична допомога, паліативна допомога. Усі інші послуги будуть платними.
При цьому кошти передбачається виділяти не лікарням, а на конкретного пацієнта. Але, в середньому, на одну людину залежно від віку, за наявними даними, доводитиметься всього по 210 гривен в рік (близько 8 доларів). Як стверджують автори закону, нововведення дозволять ефективніше боротися з корупцією, припинити фінансування порожніх лікарень, а у лікарів з’явиться можливість відкрити клініку і вести свою практику. Згідно із законом, державні фінансові гарантії впроваджуватимуться з 2018 по 2020 рік.
Влада оголосила також, що готуються до створення Національної служби здоров’я України, яка розпоряджатиметься державними коштами, призначеними для покриття витрат на страхування громадян у рамках державного гарантованого пакету медичної допомоги. Планується, що до липня служба буде створена і почне роботу. За словами прем’єр-міністра країни Володимира Гройсмана, істинні результати реформи в Україні відчуватимуться тільки через декілька років.
Але багато хто б’є тривогу вже сьогодні. У Верховній раде депутати від “Опозиційного блоку” відкрито називають її обманом, геноцидом українського народу і порушенням Конституції, оскільки безкоштовна медицина гарантована Основним законом країни

0 Понравилось?